Yahoo chce vymýtit klasická hesla. Prvním uživatelům nabízí kódy přes SMS

0

Abyste ochránili online účet, potřebujete silné heslo. Čím méně frekventovaně ho zadáváte, tím spíše ho zapomenete. Někteří věří, že za pár let přestaneme hesla používat. Jenže čím je nahradit? Yahoo možná našlo odpověď. Vlastně se nejedná o nic revolučního, podobné přístupy jsme tu už měli.

Až si budete chtít třeba přečíst nové e-maily, dorazí vám na telefon SMS s krátkým kódem. Jedná se o jednorázovou vstupenku, které vás pustí dovnitř. Nemyslím, že by tyto kódy nahradily plnohodnotné heslo. Jednoduše se může stát, že budete mimo signál, telefon se vybije atp. Nebo se zpráva někde po cestě ztratí.

 

Pro takové případy bude třeba klasické heslo ponechat. Nebo bude potřeba vygenerovat záložní kódy, které si poznamenáte na papír a uložíte do šuplíku. Problém by mohl nastat, pokud se někdo zmocní vašeho telefonu, ale ten je obecně dobré zabezpečit vlastním PINem nebo jiným mechanismem.

Buď jak buď, Yahoo je minimálně první služba, která po vás primárně nebude vyžadovat heslo, ale spolehne se na kódy v SMS. Způsob přihlašování změníte ve svém účtu Yahoo, pokud bydlíte v USA. Na další země se nabídka zatím nevztahuje. Povinné používání SMS je zatím v nedohlednu.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!