Yahoo! má doplněk pro prohlížeče. Nazývá se Axis a duplikuje funkci hledání

0

Projekt Axis ve skutečnosti zahrnuje také samostatný webový prohlížeč. Jenže ten je dostupný pouze na platformě iOS. Ta nás zde přirozeně moc nezajímá, my se podíváme na zoubek variantě pro běžné počítače. Na ně však Axis nezavítal jako samostatná aplikace, nýbrž jako doplněk pro stávající prohlížeče. Podporuje ty nejběžnější, a sice Internet Explorer, Firefox, Chrome a Safari. Pokud váš prohlížeč podporován není, nezoufejte, o moc nepřijdete. Tento doplněk totiž nabízí především vyhledávání. Ano, každý prohlížeč dávno obsahuje buď samostatné políčko pro rychlé hledání v Internetu, případně ho rovnou integruje do adresního řádku.

 

Provedením se Yahoo sice odlišuje, avšak osobně nevidím důvod, proč byste měli z této novinky skákat radostí do vzduchu. Nějaký užitek možná mít bude, pokud budete současně využívat prohlížeč Axis na iPhonu či iPadu. V takovém případě se skrze účet u Yahoo! budou synchronizovat uložené záložky, historie a provedená vyhledávání na všech připojených zařízeních. Na desktopu ovšem doplněk neznamená velkou výhru. Výsledky hledání sice nabízí náhled na samotnou stránku, jenže pokud hledáte například přes Google, tak si náhled můžete zobrazit také.

Yahoo Axis Yahoo Axis Yahoo Axis Yahoo Axis

Vyhledávací políčko se uhnízdí v levém dolním rohu prohlížeče a působí tak nějak navíc. Z velké části pouze duplikuje vestavěnou funkci v prohlížeči. Pokud máte o tento doplněk zájem, naleznete jej na axis.yahoo.com. Zajímavější by možná bylo, kdyby se firma pokusila přijít s vlastní prohlížečem, nikoli pouze s rozšířením, které prostě nenabízí prakticky žádný důvod, abyste jej používali. Snad jedině, kdyby vám byla k užitku synchronizace. Většina prohlížečů nicméně nabízí vlastní nástroje na synchronizaci a nabídku od Yahoo! přebijí. V takovém Chromu máte k dispozici rovněž obsah ze všech připojených zařízení.

 

 

Zdroj: Yahoo!

Yahoo! má doplněk pro prohlížeče. Nazývá se Axis a duplikuje funkci hledání

Ohodnoťte tento článek!