Yahoo Mail pro Windows 10 byl stažen ze Storu a přestane fungovat 22. května

Jedna prohra pro Windows Store. Bude to ale někomu vadit?

0
Yahoo
Yahoo

Z určitého pohledu lze říct, že pořádný e-mailový klient se ve Windows Storu nikdy neobjevil. Google Windows okázale přehlíží, sám Microsoft má na triku aspoň Poštu. Ta však přinejlepším platí za jednoduchý a v horším případě problémově použitelný e-mailový klient.

Skutečný šampion, jenž by byl schopen konkurovat zavedeným řešením pro desktop nikdy nevznikl. Je ironické, že prvním pořádným pošťákem ve Storu bude až Outlook, což ovšem bude jen desktopový program obalený kontejnerem, aby mohl být přítomný ve Storu a využívat některé funkce moderní platformy pro aplikace.

Jeden z lepších poštovních klientů, jenž jsou současně univerzální aplikací pro Windows, se nazývá Yahoo Mail. (Ačkoli se v určité bode proměnil jen na webovou verzi obalenou v kontejneru.) Tuto službu v Česku mnoho lidí nevyužívá, ale pokud k nim patříte, jistě neradi uslyšíte, že se tento klient brzy ocitne na seznamu nepodporovaných. Yahoo Mail pro Windows 10 přestane fungovat už 22. května 2017. Jak si všimli na webu On MSFT, uživatelky a uživatelé začali hlásit, že aplikace oznamuje svůj konec.

Někomu již prý dokonce fungovat přestala. Aktuálně si Yahoo Mail ze Storu ani nelze stáhnout. To v tomto bodě nepřekvapí, překvapil spíše samotný rychlý konec odehrávající se v tichosti. Samotná firma na svém webu jen potvrzuje, že aplikace nebude podporována. Není jasné, kdy rozhodnutí padlo, na webu není nepotvrzen den jejího úplného konce. Svou poštu z e-mailu od Yahoo můžete nadále vybírat buď v prohlížeči, nebo např. v Poště pro Windows 10.

Stojí za připomenutí, že Yahoo je zatížené problémovou minulostí. Firma sleduje všechny zprávy, navíc nedokázala zabezpečit uživatelská data, což vedlo k úniku informací o miliardě účtů. Firma se mezitím rozpadá, e-mail bude s dalšími službami odkoupen americkým operátorem Verizon. Buď jak buď, nejspíš nejsem sám, kdo po bezpečnostních incidentech ztratil ve firmu důvěru a svůj uživatelský účet u Yahoo zrušil.

Ohodnoťte tento článek!