Yahoo Mail zrecykluje nepoužívané adresy. Bezpečnostní riziko je velké

0

Yahoo „vrátí do oběhu“ již nepoužívané e-mailové adresy. Pokud uživatel není aktivní celý rok, firma mu může deaktivovat a smazat účet. Podobná pravidla mají i jiní poskytovatelé poštovních schránek, ale staré adresy zkrátka úplně zruší. Yahoo je zrecykluje. Na wishlist.yahoo.com si o ně (až pět kusů) do 7. srpna můžete zažádat. Není jasné, které přesně to budou, prostě jen uvedete, o které byste měli zájem.

Yahoo recykluje nepoužívané adresy
Yahoo recykluje nepoužívané adresy

Podobný krok jistě potěší všechny Jany Nováky a jiné s tuctovým jménem, ale má to i své stinné stránky. S e-mailem je spjata identita člověka. Hrozí možné zneužití a vydávání se za někoho jiného. Pokud navíc předchozí majitel měl zaregistrované účty na jiných stránkách a nechal u nich starou adresu z Yahoo Mailu, můžete si potenciální útočník obnovit heslo a dostat se k citlivým informacím. Nehledě na to, že se starou adresou jistě získáte i slušnou porci spamu. Určitě už takový e-mail bude svázaný s desítkami spamových adresářů, s tím nic Yahoo neudělá.

 

Jeden krok ale firma přece jen učinila. Pracuje na doplnění hlavičky e-mailu, ve které přibude značka Require-Recipient-Valid-Since. Ta má chránit popisované zneužití schránky, ale pouze na webech, které to také podporují. Aktuálně je to ale jen Facebook. Na facebookový účet spárovaný s obnovenou starou schránkou Yahoo Mailu se uživatel nedostane, protože Facebook pozná, že e-mail je čerstvě aktivní.

Zdroj: Yahoo

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pracuji s 4K a HD videem a potřebuji už něco rychlejšího… Pokud nejde Xeon nataktovat (nevím, nemám žádné zkušenosti) tak jako i7, tak je to zlé… Přemýšlel jsem ještě o 2procesorové Xeon variantě… Každopádně je to velká škoda, věřil jsem, že v létě CPU vyměním…