Yahoo plánuje investovat do SnapChatu. Bude tak mít hodnotu asi 10 mld. USD

0
Uživatelé přes SnapChat denně pošlou 700 million zpráv. Naproti tomu si jich prohlédnou „jen“ 500 millionů za den.

Společnost Yahoo již dávno nehraje významnou roli jako internetový vyhledávač, ale své zájmy více či méně úspěšně přesunula do jiných oblastí.

V roce 2012 nastoupila na místo výkonné ředitelky a prezidentky Marissa Mayerová, která přeběhla od Googlu – akcie Yahoo se jen tímto krokem pozvedly o nějakých sedmdesát procent.

Firma se dlouhodobě snaží především zdárně investovat. Příkladem budiž výhodný nákup 40% podílu v čínské skupině Alibaba za miliardu dolarů, přičemž po vstupu Alibaby na americkou akciovou burzu minulý měsíc stanovil prvotní odhad hodnotu společnosti na 167,6 miliardy dolarů.

 

Aktuálně se spekuluje o mobilní aplikaci SnapChat pro zasílání zpráv či fotografií, které ale po krátké době zmizí. SnapChat má mít kolem 100 milionů uživatelů z převážně mladších ročníků a nutné je říci, že sám se již nějakou dobu investory aktivně vyhledává. Před rokem zakladatelé odmítli akvizici s Facebookem, jenž prý nabízel tři miliardy.

Do firmy se nyní kromě Yahoo chystají vložit kapitál i dva dosavadní investoři, přičemž konečná hodnota SnapChatu by měla být asi 10 miliard dolarů. Jak to konkrétně pomůže vývoji, se nejspíš dozvíme až s odstupem času. Mezitím Yahoo koupilo platfromu MessageMe za necelých 12 miliard.

Snapchat není zárukou – dva ze skupiny těch více nevinných snímků, jež byly „zachráněny“ pro věčnostSnapchat není zárukou, že obsah brzy zmizí. Takhle vypadají dva příklady
ze skupiny nevinných snímků, jež byly zachráněny pro věčnost

Zdroj: Bloomberg

Ohodnoťte tento článek!