Yahoo povede bývalá šéfka a první žena Googlu Marissa Mayerová

0

Přešlapování Yahoo možná skončí, firma si našla novou výkonnou ředitelku. Stane se jí Marissa Mayerová, která doteď šéfovala vyhledávacím službám Googlu. Zajímavostí je, že byla 20. zaměstnancem společnosti z Mountain View a úplně první ženou, která v Googlu nastoupila. V nového funkci nahradí dočasného CEO Rosse Levinsohna.

Marissa Mayer
Nová výkonná ředitelka Yahoo, foto: +Marissa Mayer

Marissa Mayerová vystudovala počítačovou vědu na Stanfordu, zabývala se vývojem umělé inteligence a z tohoto oboru má i několik patentů. Do Googlu nastoupila v roce 1999, v poslední době měla na starost vyhledávač míst a mapové služby.

Je mi ctí a potěšením vést Yahoo, jednu z hlavních internetových služeb pro více než 700 milionů uživatelů. Těším se na spolupráci s oddanými zaměstnanci a společně přineseme inovativní produkty a obsah pro uživatele i inzerenty,“ říká Mayerová před dnešním nástupem do nové práce.

Po Meg Whitmanové z HP a Virginii Romettyové z IBM se stane třetí ředitelkou velké IT společnosti v Silicon Valley. Jak navíc vyšťourala zahraniční média, Mayerová je rovněž těhotná, což můžu na čas ohrozit její funkci, ale rada Yahoo o tom pochopitelně věděla.

 

Zdroj: Yahoo

Ohodnoťte tento článek!