YotaPhone 2.0 nabídne elektronický inkoust a bezdrátové nabíjení [MWC]

0

Smartphone je pro nás placka, která má na jedné straně displej a na druhé straně obvykle fotoaparát, výjimečně pak třeba čtečku otisků prstů. Ruský YotaPhone ovšem dokázal, že lze mít zařízení se dvěma displeji. Vedle klasického LCD nabízí uživatelům elektronický inkoust na rubu telefonu. Sekundární displej je tím pádem černobílý, zato energeticky nenáročný. Druhá generace řeší mnohé nedostatky prvního modelu.

Druhá generace YotaPhone vylepšila parametry po všech stránkách
Druhá generace YotaPhone vylepšila parametry po všech stránkách

Bezdrátové nabíjení si na několika modelech vyzkoušela především Nokia, jinak se jedná o málo využívanou technologii. Navzdory dvěma displejům bude YotaPhone možné nabíjet bezdrátově, pomocí standardu Qi.

Nad elektronickým inkoustem najdete ještě dotykovou vrstvu, takže můžete obrazovku pohodlně ovládat, aniž byste museli aktivovat barevného žrouta na líci. 4,7“ displej s rozlišením 960 × 540 bodů je vždycky zapnutý, a teoreticky by někomu mohl stačit také pro čtení elektronických knih. Primární displej je typu AMOLED, narostl na 5“ a rozlišení se zvedlo na 1080p. Smartphone nepřekvapivě pohání Android 4.4.

 

Oproti loňskému modelu inženýři povýšili starý procesor na 2,3GHz Snapdragon 800. Tloušťku těla rovněž zredukovali, a to na 8,9 mm. Přídavný hardware nijak dramaticky nezvýšil váhu zařízení. 140 gramů zní slušně. 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště naznačují vyšší třídu. Cenu nicméně neznáme. Pokud by YotaPhone mohlo něco zabít, pak zřejmě omezená nabídka aplikací pro sekundární displej.

Bohužel totiž elektronický displej nespolupracuje s každou aplikací, resp. obráceně. Vývojový tým proto zpřístupní SDK. Podpora bude na vývojářích aplikací. Navíc jsou Rusové v kontaktu s firmami Google, Amazon a Barnes & Noble, přičemž probírají možnosti, jak by se stávající aplikace případně daly přepnout do režimu kompatibility. Kdoví, možná na nějaké řešení společnosti přijdou.

Na MCW 2014 byl předveden prototyp, přičemž do prodeje by se telefon měl dostat někdy v průběhu roku. Loni jsme pouze viděli koncept. Teď se výrobce chystá obsadit trh. Bude o takové zařízení zájem?

Zdroj: Engadget | CNET

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář