YouTube brzy přestane podporovat IE 6

0

V lednu/januári se o tom pouze šuškalo, nyní již začal YouTube (a tím pádem i Google, neb je vlastníkem této služby) omezovat uživatele Internet Exploreru 6. Omezení to zatím není nikterak velké – při pokusu o shlédnutí videa se vám zobrazí růžový rámeček, informující vás o užívání zastaralého webového kukátka a nabídne moderní prohlížeče ke stažení. Kliknutím na „Pokračovat“ upozornění zmizí a vy se můžete pohodlně dívat.

Tohle chování YouTube.com je ale permanentní a všichni uživatelé by měli co nejdříve přejít na nějaký moderní prohlížeč do 13. března/marce. Společnost totiž oznámila netestování nových funkcí pro tuto žijící webovou fosílii po tomto datu a tak se může stát, že YouTube vám do budoucna může přestat fungovat úplně či naprosto mizerně (pokud přejde plně na tag <video> v HTML 5, konec IE 6 je zcela jistý).

Ačkoliv to tak v očích laické společnosti vypadat nemusí, jedná se o velký krok vpřed. Nejeden kodér webových stránek si s touto verzí Internet Exploreru prožil své a je jedině dobře, že se jej snad konečně zbavíme. Největším problémem však bude donutit firemní počítače a jejich sítě, kde se ještě stále IE 6 s oblibou používá, k přechodu na současné prohlížeče, do té doby s ním budeme muset stále chtě nechtě počítat.

Zdroj: Neowin.net

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. ehm,
    jak sam autor pise, jde o nepovinnou aktualizaci, takze nejak nechapu jak souvisi s titulkem, ze pirati maji utrum…
    Vzdyt prece z clanku sameho vyplyva, ze clovek,ktery ma vedome nelegalne opatrenou verzi OS bude mit i nadale pristup k aktualizacim a vsem funkcim. pouze klasicke BFU, kteremu nekde nekdo nainstaloval nelegalni windows (at uz s ci bez vedomi BFU) bude z niceho nic cucet na cerny desktop

  2. Těmi piráty jsou zde myšleni právě prodejci nelegálních verzí. Uživatelé, kteří mají o legálnosti koupeného systému pochyby (v podstatě je ani nemusí mít), si takto mohou toto ověřit a situaci řešit, což může prodejci-pirátovi způsobit značné problémy (tedy pokud po prodeji nezmizí neznámo kam, nejedná se o internetový obchod za hranicemi, nebo podobně) a pokud ty ne, tak aspoň znehodnotí jejich dostavadní „zboží“. Kdyby Microsoft chtěl rychle zarazit i individuální piráty, zřejmě by aktualizaci neučinil volitelnou, takhle se zaměřuje ale na eliminaci nelegálních prodejů Windows, které v některých oblastech narůstají poměrně velkých čísel a jsou tedy hlavním zdrojem ztrát.

  3. Mě se ta aktualizace stáhla. Kdybych to četl dřív, předešel bych tomu. Mám pirátskou verzi w7 kvůli finanční náročnosti originálů. Jsem běžný uživatel a počítač mě neživí. Myslíte, že mi teď hrozí nebezpečí nějaké sankce ze strany Microsoftu? Nebo že mi počítač najednou přestane fungovat? Nebo to vše zůstane u „pouhého“ oznámení o nelegálnosti softwaru? Popřípadě budu vděčný za návod k odstranění této aktualizace. Pouhé odinstalování jsem zkoušel. Nefunguje. Bod obnovy systému z doby před stáhnutím aktualizace také nefunguje…..