YouTube dostane profi titulky, Google otevřel editor pro externí překladatele

0

Loni na podzim Google výrazně rozšířil dostupnost cizojazyčných videí na YouTube, když uvedl nové funkce pro komunitní překlad titulků. Jednou z testovacích funkcí byla i jejich automatizovaný překlad pomocí hlasového rozpoznání a následného přepisu.

Nově si však mohou tvůrci vyžádat profesionální překlad za poplatek. Google zpřístupnil API pro externí firmy, v první vlně se zapojily dvě. Gengo a Translated.net si poradí s desítkami jazyků, druhý jmenovaný i s češtinou nebo slovenštinou.

YouTube se otevřel externím překladatelům
YouTube se otevřel externím překladatelům

Tvůrci videí však musí připravit vlastní titulky v původním jazyce, překladatelé je nedělají z odposlechu. V hlavních světových jazycích stačí nahrát jen přepis slov bez časových značek, Google už si titulky načasuje sám díky hlasovému rozpoznání.

Nová funkce neosloví masy, cílí primárně na filmaře nebo jiné šikovné tvůrce, kteří chtějí svá videa rozšířit mezi širší publikum.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nechci být hnidopich, ale proč v té roadmapě nejsou uvedena žádná kódová jména těch výkonných procesorů ??? Proč tam není explicitně uvedeno namísto nic-neříkajícího názvu „Future High Performance CPU“ rovnou Steamroller CPU nebo Excavator CPU ??? Tím AMD tak trochu popírá samo sebe, vypadá to totiž tak, že v tuhle chvíli samo AMD neví, jaké CPU v 2014 vůbec uvede…. :oops: :oops:

    A nebo je to myšleno (volně přeloženo): „nějaké výkoné procesory bysme rádi v roce 2014 uvedli, pokud přežijme rok 2013 a budeme mít nějaké peníze na vývoj a inženýry a nezkrachujeme…“ ???

  2. Jen poukazuju na určitý rozpor mezi prohlášením a zveřejněnou roadmapou. Pokud jsem jako návrhář CPU přesvědčen o tom, že uvedu v krátkém období svůj nový produkt na trh, měl bych vedět přesně o jaký produkt se jedná. V opačném případě je to jen plácání a taková roadmapa je naprosto nicneříkající a informačně bezcenná. AMD tvrdí, že uvede výkoné procesory ale neví které to budou ?? WTF ??? Vždyť vývoj procesoru trvá nějaké 3-4 roky, takže dneska už AMD musí vědět konkrétně, o jaké CPU se bude jednat. Ale pojmenování v roadmapě spíš naznančuje, že to AMD neví. Proč je tomu tak, to je dobrá otázka ???

     

    Je to stejné prázdné gesto, jako když někdo řekne, za dva roky si koupím výkonné auto.Pokud to neumím přesně pojmenovat, tak nevím jaké auto to bude. Firma, která nemá pevně a jasně daný plán, to je velmi špatné znamení…

    Uvidíme co se dozvíme v lednovém strategickém prohlášení firmy AMD. Ve světle nedávných spekulací o možném konci výkonných CPU tahle roadmapa moc neuklidňuje. Spíše naopak…..