Nebude soupeřit s Netflixem. YouTube prý končí s profesionální skriptovanou tvorbou

Nové skriptované seriály už YouTube nenatočí, Google už nechce soupeřit s Netflixem a spol.

2

Chtěl se stát novou televizí. YouTube se jí vlastně stal, protože stovky milionů lidí globálně na něm sledují hudební a jiné klipy, dokumenty, vlogy, různé remixy apod. Jenže Google chtěl uspět také s exkluzívním placeným obsahem, který by připomněl tvorbu tradičních televizí, ale také moderních streamovacích služeb jako Netflix. Neuspěl.

Placený tarif YouTube Premium, dříve nazvaný YouTube Red, byl spuštěn v roce 2015. Už před pár měsíci jsme ale zpozorovali jasný signál, že věci nejdou tak dobře, jako si Google projektoval. Svůj exkluzívní obsah zpřístupnil zdarma s reklamou, jak to ostatně na jmenované videoslužbě funguje běžně. Např. do Česka se YouTube Premium zatím nedostalo a nemáme zprávy o tom, že by tuto službu Google rušil.

Pouze Bloomberg tvrdí, že Google couvá z produkce vlastní originální tvorby. Údajně zrušil plány na propracované dramatické nebo komediální skriptované seriály. Nechce už soupeřit s Hollywoodem, Netflixem a dalšími, přestal přijímat návrhy na produkci nových děl. Problém samozřejmě spočívá v tom, že v takové tvorbě je potřeba utopit miliardy dolarů. Ne, že by Google peníze neměl, ale aby se mu vrátily, musel by zabodovat. Dnešní konkurence je ovšem velice silná.

Přitom loni YouTube na reklamách vydělal patnáct miliard dolarů, aniž by k tomu z větší části potřeboval drahé seriály. Firma se tak podle Bloomberga rozhodla, že investice do obsahu spojeného s hudbou a hrami bude výhodnější. Např. Apple se do tvorby vlastní „televize“ právě pustil, plány na vlastní profesionální video už ale dříve zrušili giganti jako Microsoft nebo Yahoo.

Sci-fi Origin se už druhé sezóny nedočká
Sci-fi Origin se už druhé sezóny nedočká

Google prý nekončí, dva seriály ale zrušil

Google, resp. YouTube, nakonec zvěsti popřel, poukázal na rozjeté projekty a uvádí rozvoj své služby a zkoušení nových formátů. Bloomberg ovšem pouze uvedl, že Google nechce investovat do nových projektů, takže ty starší si může nechat a dále rozvíjet. Nové formáty rovněž může zkoušet, přitom ale stále může platit, že už se o nové profesionální skriptované pořady nebude zajímat. Tak uvidíme.

Podle Bloomberga na každý pád došlo ke zrušení sci-fi dramatu Originkomedie Overthinking with Kat & June. Z prvního seriálu bylo odvysíláno jen 10 dílů, ze druhého šest. Oba si premiéru odbyly v posledním čtvrtletí minulého roku. Může jít o běžnou situaci, že cíle sledovanosti nebyly naplněny, tak to firma zkusí s jinými seriály. Dále už můžeme jedině spekulovat.

Nebude soupeřit s Netflixem. YouTube prý končí s profesionální skriptovanou tvorbou
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Google ma socialni sit, google nema socialni sit, Google ma serialy na youtube, google nema serialy na youtube, Google ma cloudove hry, google nema cloudove hry??? Kolik uz takovych sluzeb meli???
    Google je naprosto neduveryhodna sluzba! Zaplatite si neco a za mesic to zase zrusej, protoze prehodnotili strategii? Jako vazne???

    • presne.. oni si mysleli, ze so serialmi prerazia za rok? Origin je (bolo) celkom v pohode scifi, nevydat dalsie sezony je kontraproduktivne.. ani BBT alebo Friends, GOT…. neprerazili preto, ze ich po 1. sezone zrusili, ze..