YouTube Music je vaším bezplatným soukromým cloudem pro hudbu

7

Google oficiálně potvrdil, že jeho dřívější hudební služba Play Music časem skončí a bude nahrazena novou YouTube Music. Ta je od loňska konečně dostupná i u nás. Google v mezičase doplní funkce, jež jí zatím chybí. Teď konečně přichází na řadu možnost nahrát si do cloudu vlastní hudbu, které pak bez omezení můžete bezplatně streamovat kdekoliv.

A že je nabídka Googlu štědrá. Do úložiště můžete nahrát až 50 000 audio soborů, každý o velikosti 300 MB. Kapacita není sdílená s Google Diskem, skutečně jde o prostor navíc zdarma. Nahrávat lze hudbu ve formátech MP3, Ogg, WMA, FLAC a M4A/AAC, služba ale poté provede další rekompresi, takže ideální je YouTube Music naládovat bezztrátovými FLACy.

Jak hudbu do cloudu uploadovat? Na webu music.youtube.com je v nabídce po kliknutí na ikonku uživatele nová položka Nahrávání hudby. Skladby jsou po nahrání dostupné v knihovně. Google přitom zdůrazňuje, že není nutné platit účet Premium, že poslech není přerušen reklamou a že vlastní hudba nemá vliv na doporučení dalších skladeb u placeného tarifu. V nápovědě též stojí, že než skončí Google Play Music, uživatelé budou moci tamní nahranou hudbu jednoduše importovat do YouTube Musicu.

TIP: Google své hudební služby prodal 15 milionům lidí

PS: YouTube Music může sloužit i pro zálohu hudby. Při nahrávání sice hudbu převádí do nového formátu, ale na serverech zůstávají i původní soubory. K těm se můžete dostat exportem dat přes takeout.google.com. Funkci jsou ověřil, exportované soubory sice měly jiné názvy než ty původní, ale bitově byly totožné.

Zdroj: Google via 9to5google

YouTube Music je vaším bezplatným soukromým cloudem pro hudbu
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. Google Stadia casem skonci a pohrbi vsechno, co si tam uzivatel koupi. Bohuzel, Google rusi co muze. Ne ze bych to pouzival, ale neustale ruseni Googlu uz si lide zacinaji velmi vsimat, ono se jim to vymsti, nebojte.