YouTube Music o kousek blíž. Rozbor aplikace pro Android prozradil novinky

0

Google v tichosti peče novou hudební službu postavenou na YouTubu. Podle zdrojů časopisu Billboard už firma vyřídila potřebná distribuční práva s velkými vydavatelstvími a „YouTube Music“ je prý blízko spuštění. Rozbor nové aplikace YouTube 5.3 pro Android teď slepuje všechny dosavadní dílky skládačky.

YouTube už hudební záložku má
YouTube už hudební záložku má

Borci z webu Android Police zjistili, že Google chystá jakýsi Music Pass (pravděpodobně předplatné) s hudbou, kterou nebude přerušovat žádná reklama, a možností poslechu muziky na pozadí. Jednou z novinek bude také stahování pro offline přehrávání. Analýza aplikace odhalila, že si budeme moci stahovat nejen jednotlivá videa, ale také celé playlisty (pokud máte v zařízení dost místa), a soubory se v paměti uchovají až 48 hodin. Stahované video bude v rozlišení 360p a 720p.

Hlavní otázkou však není, jestli a kdy Google tuto službu spustí, ale jak ji odliší od stávajícího Play Musicu. Jasně, na YouTubu budou videoklipy, ale když už je jednou z výhod poslech hudby na pozadí, vzniká zde průnik s jiným fungujícím produktem. Nebo Google YouTube a Play Music těsněji propojí a za jedno předplatné nabídne obojí? Byla by to rozhodně velká konkurenční výhoda ke službám jako Spotify, Radio, Rara nebo Deezer.

Zdroj: Android Police

Ohodnoťte tento článek!