YouTube zpřísňuje pravidla. Část uživatelů připraví o možnost vydělávat

0

Google zahájil další fázi změn, které mají zastavit či odradit extremisty, spammery, zloděje videí a jiné živly, které porušují pravidla YouTubu. Největší video síť světa totiž přijala nové podmínky partnerského programu. K jeho zapojení a možnosti vydělávat totiž bude třeba vyvinout větší úsilí.

Již loni zavedl podmínku, že vydělávat mohou pouze ty kanály, které mají celkově alespoň 10 000 zhlédnutí. Nově budou autoři muset zajistit, aby v uplynulých 12 měsících měli alespoň 4000 hodin zhlédnutého času a 1000 odběratelů.

YouTube chce zajistit, aby peníze šly těm, kteří si to opravdu zaslouží. A aby se reklama nezobrazovala u oněch extremistických videí, protože si na to stěžují inzerenti. Diváci by si s nimi mohli mylně spojit populární značky.

TIP: 50 nejúspěšnějších videí na YouTube v roce 2017

Firma neřekla, kolik kanálů změna postihne, ale prý to bude značné množství. Jenže 99 % oněch kanálů loni vydělalo méně než 100 dolarů a 90 % z nich vydělalo za minulý měsíc pod 2,5 dolaru. Pro nově spuštěné kanály pravidla platí okamžitě, ty stávající mají čas na to, aby vyrostly, až do 20. února 2018.

YouTube zpřísňuje pravidla. Část uživatelů připraví o možnost vydělávat

Ohodnoťte tento článek!