Placená televize YouTubu dostává trhliny. Filmy a seriály budou zdarma

4
YouTube Originals
YouTube Originals

Jsou to tři roky, co Google spustil službu YouTube Red. Placená sekce YouTubu nabídla divákům výměnou za 10 dolarů měsíčně videa bez reklam a navíc i exkluzivní obsah Originals produkovaný Googlem. Firma se spojila se slavnými youtubery, kteří pro něj začali točit různé reality show či dokumentární pořady, později přišly také hrané filmy a seriály.

Nejvíce se mluví o Cobra Kai, seriálu navazujícím na Karate Kida z 80. let. Hit, který má na ČSFD hodnocení 87 % a na IMDB dokonce 89 %, se dočkal 12 dílů, ale Češi si mohou pustit dva oficiálně dostupné zdarma. Na ty placené nemáme nárok, neboť u nás Red (později přejmenovaný na YouTube Premium) není dostupný.

Televize, která měla konkurovat Netflixu, pravděpodobně není tolik úspěšná, jak si v Mountain View přáli. Proto udělají to, čím je Google proslulý. Služba bude zdarma a s reklamou. Firma to prozradila magazínu Vanity Fair s tím, že k postupnému uvolňování bude docházet příští rok a proces skončí v roce 2020.

TIP: YouTube nabízí filmy zdarma. Terminátora, Rockyho…, ale má to háček

Placené účty Premium zůstanou. Videa v nich budou bez reklam a nový obsah předplatitelé dostanou přednostně (délku exkluzivity zatím neznáme). Bezplatnou nabídkou chce YouTube oslovit zbylé dvě miliardy uživatelů a třeba je i přimět k tomu, aby si předplatné také koupili.

Služba YouTube Premium je momentálně dostupná zhruba ve třiceti zemích. Ze starého kontinentu jsou to všechny s výjimkou střední Evropy, Balkánu a Pobaltí. Exkluzivních pořadů Originals je již několik desítek, ty nejlepší doporučuje magazín Filmtoro.

Placená televize YouTubu dostává trhliny. Filmy a seriály budou zdarma
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 10 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Google nechce platici zakazniky, groo podnikani Googlu je v reklame. Placeni za odstraneni reklam je jen neochotny ustupek prudicum v Americe, kteri rvali „smejdi“ :-), ze reklamy nechteji. Ostatni mame uBlock a neresime to.

  2. Dobrý den, chtěl bych se zeptat na to jestli s v youtube položili otázku jak mohou konkurovat pirátům, kteří nabízí stejný obsah také BEZ REKLAM a zadarmo? Protože pokud si tuto otázku nepoložili, tak to jsou dementi, nic víc.

    • Stream na piratskych webech je s reklama a navdavkem i virama pro PC. Stream na Youtube je jen s reklamama, takye jednoynacna vzhoda na strane Googlu. Ty mluvis o stahovani videa, ale tomu dnes nekonkuruje nikdo, to nabizi jen pirati, nicmene ne vsichni zakaznici jsou stahovani nakloneni, nekdo chce stream.

      • A co takhle Kodi s doplňkem StreamCinema, který je napojen na databázi webshare.cz. Nic nestahuju, nemám tam žádné reklamy, pouze koukám na stream. Za 600,- tu asi lepší nabídka není. Chytnu vir, když si pustim stream? Dopouštím se stejného pirátství, jako ti, co stahují? Zkoušel jsem Netflix, ale absence CZ titulků (samozřejmě jsem je tam dokázal dát přes pluginy, ale proč bych se já, jako zákazník měl s*át s pluginama, když si chci prostě pustit seriál), mne odradila. Až někdo přinese konkurenci tomuhle, tak rád přejdu pod „oficiální“ streamování. Stejné je to se Spotify, nemám problém platit za něco, co funguje a plní mé potřeby.