YouTube proti pirátům, při porušení práv vás vrátí do školy a musíte splnit test

0

Multimediální server YouTube se odhodlal vyrazit do boje za ochranu autorských práv. Z tohoto důvodu byla vytvořena nová škola s touto tématikou a zaveden systém trestů.

Ochrana před piráty nikdy nebyla jednoduchá a YouTube se na to snaží vyzrát šalamounsky. Zavádí nový výukový program o autorských právech a přepracoval centrum nápovědy. To ale bude vyžadovat drobný zásah do klasického užívání YouTube, je tedy možné, že by se někteří zákazníci mohli začít trochu bouřit.

Zásadní změny se ale odehrají jen pro vlastníky nahraných videí. Nově budou muset „absolvovat“ školu YouTube Copyright zahrnující tutoriál o autorských právech a závěrečný test. Úspěšné zakončení školy jim zajistí možnost pokračovat v nahrávání videí, pokud na některé jejich video přijde oznámení o porušení autorských práv.

Do akce se dostane také „bodový systém“ aneb „Třikrát a dost“. Pokud uživatel dostane tři ohlášení, jeho účet bude zablokován. Lidé z YouTube ale budou při udělování banu soudit i podle počtu kladně hodnocených videí.

Celkový záměr nového systému je rozšířit v uživatelské komunitě povědomí o problematice zneužívání autorských práv, především co se týče nahrávání různých videí na internet. Systém se mi ale nezdá osobně až tak dokonalý, aby dokázal výrazně snížit nahrávání nelegálních videí.

Zdroj: YouTube Blog

Ohodnoťte tento článek!