YouTube Red. Google vás za 10 dolarů zbaví reklam, nabídne nové funkce i obsah. Ale…

0

Předplatné na YouTube, o kterém se mluví už více než rok, je konečně tady. Google včera představil novou službu YouTube Red (neplést s RedTube!), která za měsíční poplatek 10 dolarů zbaví celou videosíť reklam a v mobilních aplikacích nabídne nové funkce. Zaprvé možnost stažení videa pro offline sledování a zadruhé poslech audiostopy na pozadí (důležité pro hudbu). Přijde také nová aplikace YouTube Music zaměřená čistě na videoklipy.

YouTube RedYouTube Red 

Se současným modelem YouTube se nic nestane. I nadále zůstane bezplatná verze s reklamou s veškerým dosavadním obsahem. Google se ale domluvil s předními youtubery a studii jako PewDiePie nebo College Humor a budou společně točit exkluzivní pořady, které budou k vidění jen na Redu.

Součástí YouTubu Red je také hudební předplatné Google Play All Access (Hudba Play Naplno), navíc se ani nemění cena. Takže kdo poslouchá hudbu, bude mít zdarma i vylepšený YouTube. Ale ten někdo musí být Američan. Služba zatím funguje jen na území USA. Dokonce ani Američan v dovolené v Evropě nebude moci (bez VPN) sledovat YouTube bez reklam a se zmíněnými přidanými funkcemi.

 

Google slibuje, že YouTube Red, ale i nadstavby Kids a Gaming rozšíří také do dalších zemí. Jenže až v příštím roce. Mimochodem: Cena 10 dolarů se týká pouze webu (včetně mobilního) a Androidu. Kdo bude chtít Red na iOS, musí zaplatit 13 dolarů. O příjmy se bude Google s podělí s těmi, na jejichž videa se budou uživatelé dívat. Red startuje 28. října.

Zdroj: Google (1, 2, 3)

Ohodnoťte tento článek!