YouTube rozšířil podporu Chromecastu. Chystá jej i český Zoner Photo Studio

0

Pokud máte v televizoru připojený Chromecast, videa z YouTubu do něj odešlete nejen z oficiálních mobilních aplikací a webové verze, ale také z přehrávačů vložených (jako iframe) na ostatních stránkách. Třeba od nás na Cnews. Musíte mít v Chromu nainstalovaný doplněk Google Cast a v síti aktivní Chromecast. Pak se v rohu přehrávače objeví známá ikona.

Podpora Chromecastu ve vloženém přehrávači YouTubu
Podpora Chromecastu ve vloženém přehrávači YouTubu

Chromecast si však stále neporadí s živým vysíláním, soukromými videi ani klipy, které mají zakázané přehrávání na mobilních zařízeních.

 

Google před týdnem oznámil novou aktualizaci Chromecastu a vydal veřejné SDK, díky kterému budou moci podporu streamovacího protokolu Cast využívat všichni vývojáři. Podporu už přislíbil Stream.cz od Seznamu a včera překvapivě také brněnský Zoner. Jeho mobilní aplikace Zoner Photo Studio – Edit & Go včera dostala několik funkcí. Umí z DLNA serverů prohlížet fotky a sama je také posílat do chytrých televizorů. Aplikace rovněž dostala slovenskou lokalizaci.

A poslední novinkou je právě příslib Chromecastu. Přenos fotek do televizoru ale v aplikaci zatím nefunguje, Zoner čeká na specifikaci od Googlu. Konečná podpora by měla přijít během několika dní.

via Engadget

Ohodnoťte tento článek!