Youtube se opičí po Instagramu. Jeho Stories může vyzkoušet každý, kdo má 10 000 odběratelů

0

Největší světová „videotéka“ se opičí po Instagramu. Youtube Stories umožní v podstatě to stejné, tedy krátká videa na výšku s možností vkládání textu, zatím bez nálepek. Ani jedna služba není první, se Stories („příběhy“) přišel už Snapchat. Jde však o velmi populární formát.

Youtube Stories stále spíše testuje. Abyste je mohli vyzkoušet, potřebujete minimálně 10 000 odběratelů. Před časem to bylo ještě více, ale v následujících měsících by už mohl začít natáčet každý.  Poprvé Youtube vznik této funkce oznámil už před rokem.

Zatímco Instagram přešel k trochu infantilním Stories od hezkých fotografií, v případě Youtubu vedla zase opačná cesta od videí. Podle některých je to začátek konce Youtubu, ale také může díky tomu v záplavě nových „cool“ služeb pro mladší uživatele přežít. Už nyní je u některých videí možné vidět odkaz na instagramový profil uživatele. Jestli na Youtubu prorazí není vůbec jisté – zatímco na Instagramu jsou Stories úspěšné, na Facebooku (ač jde o zcela stejný formát) moc ne.

Na rozdíl od Instagramu zůstanou Stories přístupné přes mobilní aplikaci místo 24 hodin celý týden a tvůrci videa/youtubeři budou moci odpovídat lidem, kteří na jejich videa zareagovali. Pokud budete Stories zkoušet, buďte opatrní na Vertical Video Syndrome.

Youtube se opičí po Instagramu. Jeho Stories může vyzkoušet každý, kdo má 10 000 odběratelů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů