YouTube už přesvědčil velká filmová studia, půjčovna dostane novou krev

0

Možná o tom ani nevíte, ale YouTube před rokem odstartoval půjčovnu filmů. U nás služba stále není dostupná, takže jsme mohli pouze závidět. I když zatím nebylo co, protože katalog snímků není příliš velký, obsah plní hlavně malá studia (viz webový archiv).

Ale novou krev do žil by měla přinést spolupráce s velkými studii. Google se prý domluvil se Sony Pictures Entertainment, Universal Pictures a Warner Brothers, ale oficiální prohlášení ještě ani jedna ze stran nezveřejnila.

Jak trefně podotkli komentátoři New York Times, Googlu stále bude chybět další silná trojka Walt Disney Studios, Paramount Pictures a 20th Century Fox. První studio se spíš domluví s Applem (Steve Jobs je největším akcionářem WDS), Paramount vlastněný Viacomem se zřejmě už z principu ke Googlu nepřipojí, když už spolu léta válčí u soudu.

Tyto tahanice o diváky ale můžeme sledovat pouze z povzdálí, zatímco v Americe už mají několik silných hráčů: YouTube, Apple iTunes, Amazon a Netflix. Naše největší půjčovna – Topfun – je stále maličká, i když v poslední době hodně zatahala za nitky a výrazně rozšířila katalog.

Mimochodem: Warneři chtějí půjčovat filmy i na Facebooku.

Zdroj: NYT

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pekne, len tak ďalej. Nieje nič horšie ako ukradnuté kreditky a odcudzené peniaze z účtov ľudí ktorí platili prístup na PSN 😀
    Toto môže Sony skutočne ohroziť a znepríjemniť jej život.
    Len tak ďalej nech toho hnusného nenažraného japonského dinosaura poriadne prevetrajú a ošklbú, to čo si dovolila neskutočne arogantná sony nakrklo množstvo „šikovných“ ľudí =)