YouTube vám může převést 2D video do 3D

0

Převod každého videa do 3D, neomezená délka klipu pro všechny, možnost nahrávat soubory větší než 2 GB a také nové efekty, to všechno včera Google přidal do svého videoportálu YouTube.

Loni začal YouTube koketovat se stereoskopickým videem. Letos přidal možnosti střihu ve 3D. Vždy jste ale potřebovali už předem připravený klip natočený dvě kamerami nebo speciální 3D kamerou. Teď ale můžete zkusit nechat převést jakýkoliv 2D film do 3D. Nečekejte úžasný zážitek, spíš je to nepotřebná blbina, kterou jen můžete někoho na chvíli nadchnout. I velkorozpočtové  bijáky mají s konverzí do 3D velké problémy, jak asi může převádět automatický nástroj v YouTube, že? Zatím na výsledek čekám, video se dost dlouho převádí.

Pokud chcete převod vyzkoušet taky, nejdříve vypněte (pokud máte aktivovaný) nový vzhled Cosmic Panda. Redesign myslí hlavně na přehrávání, ale pro úpravy v něm chybí tlačítka. Pak najděte nějaké vlastní video a v horní liště uvidíte tlačítko Upravit informace. Po klepnutí se lišta změní a na poslední pozici najdete tlačítko 3D video. Zatrhněte Enable 3D conversion, uložte a čekejte.

YouTube

Loni v prosinci zavedl Google možnost nahrávat klipy delší než 15 minut všem, kteří neporušují pravidla. Jenže ne všichni už posvěcení Googlu dostali. Kterých se to týká, mohou zkusit ověřit si účet uvedením telefonního čísla.

Další novinkou je navazující nahrávání videa. Pokud během uploadu dojde k chybě sítě a nahrávání se přeruší, už není vše ztraceno. Až se síť obnoví, upload bude pokračovat. To zatím uměl pouze javový uploader, teď už není vůbec potřeba. Protože přes standardní dialog lze také nahrávat snímky větší než 2 GB. Maximální velikost zřejmě nadále zůstává 20 GB na video.

Posledním zlepšovákem jsou dvě nové aplikace pro úpravu videí (nejsou od Googlu, ale od partnerů). Magisto a Vlix si můžete vyzkoušet na youtube.com/create. Doplňují tak dřívější nástroje, díky kterým můžete vytvořit nové video i bez kamery. Stačí pár kliků.

Oživeno: 3D video je hotovo. V přehrávači je nové tlačítko 3D.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář