YouTube vám rozmaže obličej, pokud jej o to požádáte

0

Na Youtube nejsou jen videa s kočkami, ale je to také mocný nástroj pro amatérské reportáže, když dochází k demonstracím nebo jen točíte podezřelého člověka. Ne vždy je kvůli bezpečnosti vhodné, aby lidem na videu bylo vidět do obličeje. Na to reaguje i Google a přináší nástroj, který na YouTube obličeje vyhledá a rozostří je.

Rozmazání obličeje na YouTube

Rozmazání obličeje na YouTube, foto: Google

Funkce je dostupná v editoru videa, viz nápověda. V ní se také dozvíme, že identifikace obličejů nemusí být spolehlivá a například záběr z profilu nebude být rozpoznán. V takovém případě Google doporučuje video uložit jako soukromé. Editor jako vždy vytvoří novou kopii videa, takže původní nerozostřený záznam si také můžete nechat pro soukromé účely a veřejně vydáte jen upravenou kopii. Navíc ještě dnes není možné vybrat jen některé obličeje, vždy se rozmažou všechny nalezené.

Za novou funkcí pravděpodobně stojí technologie zakoupené se společností PittPatt. Ty umí rozpoznat obličej nejen na fotografii, ale také videu. Původním účelem sice mělo být štítkování rozpoznaných lidí, stejně tak dobře jej lze použít pro rozmazání.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!