YouTube zkulturní diskuze. Do komentářů zapojí příspěvky z Googlu+

0

Jestli vám nevhodné komentáře na YouTubu zkazí den, potěší vás chystaná novinka. Google totiž začne na své video síti upřednostňovat příspěvky psané z účtů G+. Bude to podobné jako u blogů z Bloggeru, kde si správci mohou zapnout komentáře z Googlu+.

YouTube dostane komentáře z G+
YouTube dostane komentáře z G+

Nový systém má diskuze zpřehlednit a hlavně udělat více relevantní pro každého diváka. Díky zapojení G+ tak nahoře přednostně uvidí komentáře tvůrců videa, populárních osobností (bez upřesnění) a hlavně lidí z vašich kruhů. Příspěvky budou veřejné, omezené na kruhy či pouze jednotlivce a stejně jako v Gmailu se případná diskuze bude členit do konverzací. Moderátoři zase budou moci schvalovat příspěvky, cenzurovat slova či automaticky schvalovat příspěvky od vybraných uživatelů.

 

Na papíru vše vypadá hezky. Google se chce zbavit urážlivého a rasistického hnoje, který se v komentářích na YouTubu stále objevuje. Pomoci má odanonymizování diskuzí a hlavně šití komentářů na míru každému uživateli na základě jeho kruhů. Vybrané kanály už novinku testují, do konce roku budou komentáře z G+ dostupné pro všechna videa. Google už upozorňuje, aby si lidé propojili YouTube a Google+ (zde nápověda k funkci).

Firma zatím neříká nic o tom, že původní komentářový systém zruší. Je to ale zřejmě jen otázkou času. Poslední dva roky totiž Google+ prostupuje skrz YouTube opravdu výrazně. Google se tak možná jednou úplně zbaví dědictví, jež přišlo s YouTubem jako samostatnou službou (Google tuto síť koupil, nevytvořil ji sám od základů) a naplno jej začlení do své rodiny.

Zdroj: YouTube

Ohodnoťte tento článek!