Z Apple Music dostanou umělci přes 70 %. Firma jim zaplatí i za bezplatnou zkušební verzi

0

U svých obsahových služeb Apple razí pravidlo, že 30 % utržené částky si vezme jako svou provizi a zbytek dostanou autoři. Nejinak tomu bude u chystané hudební služby Apple Music. Pro list Recode firma potvrdila, že v USA dostanou umělci 71,5 %, ve zbytku světa v průměru 73 %.

Měsíční předplatné bude za 10 dolarů, to dělá zhruba tři dolary na hlavu pro Apple. Cupertinští udělají všechno proto, aby otřásli konkurencí. Nejúspěšnější z nich – Spotify – má aktuálně 20 milionů platících posluchačů. Apple by s takovou základnou měsíčně utržil asi 60 milionů.

 

By. Část z vybrané sumy nakonec pokryje výplatu za tříměsíční zkušební lhůtu. Apple ji nabídne všem uživatelům a podle původního plánu z ní autoři neměli dostat ani cent. O víkendu kvůli tomu proběhla sledovaná přestřelka mezi americkou zpěvačkou Taylor Swift a Eddym Cue, senior viceprezidentem Applu, který má internetové služby na starost.

Swift řekla, že své další album na Apple Musicu nevydá. „Nechceme po vás bezplatné iPhony. Vy po nás nechtějte bezplatnou hudbu,“ řekla na svém blogu. Eddy Cue brzy nato otočil a řekl, že zaplatí i v bezplatné zkušební době. Swift poděkovala a všichni žili šťastni až do konce věků.

Zdroj: Recode

Ohodnoťte tento článek!