Z bláta do louže. Nokia táhne Windows Phone skoro sama, Lumie drží 80 % trhu

0

Nokia se vzdala vlastního operačního systému MeeGo navzdory tomu, že Nokia N9 sbírala výbornou odezvu ze všech stran. Stephen Elop totiž věřil, že společnost má větší šanci na přežití, stane-li se součástí většího ekosystému a nebude na vývoj platformy sama. Výzkum společnosti AdDuplex ale ukazuje, že Nokia si partnerstvím s Microsoftem moc nepomohla. Celé čtyři pětiny všech prodaných telefonů s Windows totiž tvoří řada Lumia finského výrobce.

Druhé místo drží HTC, které je populárnější ve Spojených státech a z nějakého důvodu také ve Francii, kde jenom model 8S představuje 27 % všech prodaných telefonů s Windows.

 

Společnost AdDuplex data nasbírala prostřednictvím 494 aplikací pro Windows Phone, které používají její SDK AdDuplex v2. Reflektují tedy celou „instalovanou základnu“ přístrojů a nikoliv jejich aktuální prodejnost.

Dobrou zprávou pro Nokii (a vlastně i Microsoft) je, že její zákazníci na telefonech neškudlí. Nokia Lumia 920, která je ze všech přístrojů s Windows Phone pravděpodobně nejdražší, je zároveň i celosvětově nejrozšířenější. AdDuplex nabízí i statistiky pro vybrané země. Česká republika ani Slovensko mezi nimi není, lze ale pozorovat kontrast mezi bohatším Německem, kde dominuje dražší Lumia 920, a chudší Itálií nebo Ukrajinou, kde úspěchy slavily levnější modely 610, 710 a 800 s Windows Phone 7.

Špatnou zprávou pro Microsoft je, že na 57 % zařízení je stále nainstalován systém řady Windows Phone 7. Aby také ne, když novou verzi operačního systému na starší přístroje nelze nainstalovat. Pro srovnání, 91 % zařízení s Apple iOS má verzi 6 nebo 6.1, u Androidu činí podíl instalací verze 4 a vyšší kolem 70 %.

Zdroj: AdDuplex

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. O metodice testování antivirů bylo popsáno mnoho stránek, s celkovým výsledkem, že správná metodika neexistuje, protože každé jde něco vytknout.

    Osobně mám radši testy Virus Bulletinu. Tam se testují viry, které se právě v době testování pohybují internetem, ne spousty nesmyslných vzorků, které leckdy vůbec jako viry nefungovaly.

    Fakt je, že Microsoft by měl s antivirem něco udělat, to, co stačilo předloni, začíná být letos už slabé.