Z chytrého kartáčku Oral-B budou mít radost zubaři i pacienti [MWC]

0

Na CESu jsme viděli první chytrý kartáček, připravila jej francouzská firmička Kolibree. Necelé dva měsíce se s podobným produktem ozval také matador dentální hygieny, společnost Oral-B. Ta chystá novou řadu elektrických kartáčků Smartseries, které se umí pomocí Bluetooth spojit s mobilem nebo tabletem.

K čemu je to dobré? Kartáček si pečlivě hlídá statistiky používání, které pak zašle do mobilu. Stále budete mít pod kontrolou, jak často si vy nebo vaše děti čistíte zuby. Opačnou cestou je možné do kartáčku zaslat programy, které mění chování hlavy, a vy se pak řídíte pokyny na displeji. Programy může vytvořit i váš zubař.

 

Čištění má také prvky gamifikace, takže plnění úkolů vás motivuje k dalšímu čistění. Během testu firma Oral-B zjistila, že zatímco dříve si lidé čistili zuby méně než minutu, s novým kartáčkem byl průměr jednoho čištění 2 minuty a 16 sekund.

Kartáček pracuje v šesti módech: denní čistění, důkladné čištění, bělení, čištění jazyka, jemné čištění a leštění. Podporuje šest různých výměnných hlav a obsahuje tlakový senzor, podle kterého řídí rychlost otáčení. Nový kartáček bude v omezeném množství dostupný už na jaře, avšak pouze v Německu. Širší celosvětová dostupnost výrobce slibuje až pro červen. Aplikace pro iOS vyjde v květnu, ta pro Android až v srpnu. Očekávaná cena? Prý 219 eur (6000 Kč).

Zdroj: Oral-B

Ohodnoťte tento článek!