Je to měsíc, co Apple vydal příručku pro lidi, kteří by chtěli přejít z Androidu na iPhone. Google už stejnou příručku má také (android.com/switch), pochopitelně ale popisuje opačný směr. Jak přenést data z iPhonu nebo iPadu na nové zařízení s Androidem.

Google vydal příručku, jak přejít z iOS na Android
Google vydal příručku, jak přejít z iOS na Android

Google je přitom v mnohem jednodušší pozici, protože své aplikace a nástroje nabízí také pro konkurenční platformu. Fotky se z jednoho zařízení na druhé přenesou skrz galerii v Google+. Pošta a kontakty se synchronizují pomocí Gmailu. Pokud jste na iOS používali e-mailovou schránku od Applu, přes icloud.com lze exportovat pouze kontakty. POP3, IMAP ani Exchange totiž jablečný pošťák nepodporuje.

 

Pro jednoduchý přenos hudby budete potřebovat počítač s iTunes a nainstalovaným Google Music Managerem, který všechny soubory (může jich být až 20 000) uloží zdarma do služby Play Music. A nakonec software. V Play Storu je 1,3 milionu aplikací, takže by prý neměl být problém najít buď stejnou jako na iOS, případně vhodnou alternativu. Ne vždy to ale platí a právě závislost na aplikacích a službách z jedné platformy je hlavním důvodem, proč se tak těžce přechází jinam.

Ohodnoťte tento článek!