Z LinkedIn uniklo několik milionů hesel (aktualizováno)

0

Během dnešního dopoledne se začalo hovořit o možném úniku několika milionů uživatelských hesel z profesního webu LinkedIn. Správci serveru útok nepotvrdili, nicméně ani nevyvrátili; na Twitteru pouze reagovali tím, že událost prošetří. Na možný únik hesel upozornil norský web DagensIT.no. Ať už jde o fámu, nebo hesla skutečně unikla do rukou hackerů, neměli byste zahálet a své heslo pro jistotu změnit co nejdříve.

Nejdříve zvídavá aplikace, teď uniklá hesla. LinkedIn nemá zrovna šťastný týden (zdroj: Slashgear.com)

Nejdříve zvídavá aplikace, teď uniklá hesla. LinkedIn nemá zrovna šťastný týden (zdroj: Slashgear.com)

Podle dostupných informací mělo uniknout 6.5 milionů hesel v zašifrované podobě, které poté někdo zveřejnil na ruském hackerském fóru. Objevila se na něm bez přihlašovacích jmen. Není zatím jasné, zdali jména nebyla zveřejněna záměrně, či zda je útočníci nezískali.

 

Zpráva o možném úniku hesel se objevila necelý den poté, co vyšlo najevo, že mobilní aplikace LinkedIn (pro iOS) šmíruje uživatele a odesílá na servery podrobné informace o uložených schůzkách. Obchází tím nejen uživatele, ale i podmínky Applu, které takové chování výslovně zakazují. Zdali aplikace šmíruje i na Androidu není zatím jasné, určitě by to ale nebylo překvapujícím zjištěním.

Aktualizováno

6. 6. 2012

(22:31): Společnost LinkedIn únik uživatelských hesel skutečně potvrdila. Sledujeme další dění. 

(23:23): Uživatelům, jejichž heslo získali hackeři, bude dočasně zablokován účet a budou přes e-mail vyzváni k zvolení si nového hesla. 

7. 6. 2012

(10:17): Na LeakedIn.org můžete ověřit, jestli se vaše heslo nachází mezi uniklými.

(10:30): Zajímavý názor na únik přinesl +Michal Illich. Útočníci zveřejnili pouze část hesel, která nedokázali rozlousknout, ale dostali se k celé databázi včetně tomu, ke kterým účtům patří. Vzhledem k tomu, že LinkedIn hesla nechránil pomocí „osolených“ hashů, jejich dešifrování není velkým problémem.

Zdroj: TheNextWeb.com; TheVerge.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Bezdrátové nabíjení mobilů už má nějakou tu dobu PALM. Vlastním Palm Pre 2 a vždy když někde vytáhnu magnetickou podložku, na kterou si odložím telefon a dobíjím, tak okolí kouká 🙂

  2. No ale každý telefon bude potřebovat stejně nějakou externí nabíječku a právě že Palm už to řeší touto formou a je to docela pohodlné mít v kanceláři takovou placku na kterou položíte telefon, ten se dobíjí a pak ho jen chytnete a voláte nebo berete pryč. Nemusí se někam zasouvat a vytahovat kabely. V autě pak máte samostatnou nabíječku do zapalovače a ještě případně další kabel pro dobíjení přes notebook. Vše se dá různě prohazovat, takže pohoda. A jestli to pak bude umožňovat i nějaký ultrabook, ke kterému tel jen přiložím, tak to bude fajn zlepšení.