Z novináře inženýrem. AMD do divize Radeon zlanařilo šéfa The Tech Reportu

0

Když jsme zde naposledy rozebírali personálie AMD, bylo to kvůli odchodům významných zaměstnanců – nejprve Jima Kellera z vedení vývoje CPU a poté Phila Rogerse. Včera přišla zpráva naopak o příchodu nové tváře dovnitř společnosti. Zajímavá je tím, že nejde o někoho z oboru, ale o významného novináře píšícího o IT či hardwaru. Do AMD totiž nastoupí Scott Wasson, dlouholetý šéfredaktor (a zakladatel) renomovaného anglofonního webu The Tech Report.

Scott Wasson má s hardwarovou novinařinou dlouhé zkušenosti, The Tech Report vede již šestnáct let. Jeho přechod z žurnalistické strany „barikády“ do AMD má zřejmě prapůvod před dvěma a půl léty, v době, kdy se na scéně objevilo měření výkonu grafik nejen klasickým odečítáním hodnot FPS, ale také s vyhodnocováním plynulosti vykreslování a výskytu „záseků“. Tehdy vypracovanou metodiku Frame Rating k detailnějšímu měření microstutteringu máme sice spojenou hlavně s webem PC Perspective, ale Scott Wasson se tímto problémem zabýval také a s Ryanem Shroutem z PC Perspective na jejím koncipování spolupracovali. I dnes The Tech Report měří výkon grafik zvláštní metodikou, která má zachycovat plynulost vykreslování, výpadky a krátkodobé propady rychlosti.

Šéfredaktor The Tech Reportu Scott Wasson odchází pracovat do AMD

A právě tyto metody testování mají být náplní jeho práce v AMD, kam nastoupí do nově zformované divize Radeon Technology Group. Při vývoji zejména ovladačů bude tedy pracovat na testovací metodice a kritériích hodnotících čas zabíraný jednotlivými vykreslovanými snímky, podobně jako to dělal v recenzích. Ovšem tentokrát to už bude z pozice inženýra, snažícího se dosáhnout co nejlepší „user experience“ pro hráče mající kartu Radeon.

blogovém příspěvku, kde Wasson věc oznamuje, píše, že nabídku pracovat v AMD dostal před pár měsíci od nynějšího šéfa divize Radeon, Raji Koduriho. Jeho zápal pro věc byl údajně spolu s možností „být u toho“ údajně Wassona zlákaly, aby přenechal The Tech Report kolegům a vyzkoušel si, zač je toho loket přímo v botách výrobce GPU.

 

Není to poprvé, co se takto osoby z novinářské branže vydávají do firem, o kterých předtím psávaly. Loni v září vzbudilo pozornost, když zakladatel velmi známého webu AnandTech zakotvil v Applu, do jehož produktů byl evidentně i tak trochu fanda. V případě Scotta Wassona ale myslím nehrozí podezření z toho, že dostává trafiku, protože recenze The Tech Reportu jsou považovány za kvalitní a neutrální.

 Scott Wasson na fotografii webu AnandTech, pořízené zřejmě na akci GPU14 při uvedení čipu Hawaii, API Mantle a AMD TrueAudio
Scott Wasson na fotografii webu AnandTech (pořízené zřejmě na akci GPU14 k uvedení čipu Hawaii,
API Mantle a AMD TrueAudio)

 

Trocha legrace

Pokud teď máte zájem se podívat na něco z pera Scotta Wassona, napadají mě dvě recenze, které na The Tech Reportu svého času vyšly procesorům Core i7-4960XCore i7-990X. Ne že by to byl jeho typický styl – mohli byste se u nich ale docela pobavit. Tato CPU sice v době vydání představovala nejvýkonnější modely na trhu, jenže byla zároveň evolucí do velké míry stejného, jen o nějakou stovku MHz pomalejšího předchůdce. Testy s ustálenou sadou benchmarků by tudíž byly předvídatelná nuda, a tak si s nimi Wasson trošku zablbnul a pojal je sarkasticky a recesisticky.

Jednu recenzi tak „vypráví“ špion z NSA, který autora šmíruje a s kamarády z jiných oddělení diskutuje nad obsahem „zatím neotištěné recenze“. Druhá je zase psána z pohledu posledního šestijádrového Westmere, které si zvyklo být středem pozornosti a v březnu roku 2011 se stylem mírně rozmazlené slečny rozčiluje, že zájem teď na sebe strhává nějaká jenom čtyřjádrová „Sandy B.“. Je jasné, že všechny recenze by se takhle ozvláštňovat nedaly, ale musíte uznat, že i po letech je v těchto dílkách čtení „vycpávkového“ textu mezi grafy a tabulkami legrace.

 

They were originally going to introduce me last year, you know. I was ready long before the great Miss Bridge, but nooo, they didn’t want me getting in the way. I’ll tell you what, you can bet your fancy stock options they’re happy to have me to fill the gap now. Sure, it’s been a year since they rolled out my brother the 980X Extreme to great fanfare, and I’m only a 133MHz upgrade on his base and Turbo peak clock speeds, but that still makes me the fastest thing this side of the Larrabee cancellation.
(Scott Wasson coby hlas procesoru Core i7-990X, 2011)

Zdroj: The Tech Report

Z novináře inženýrem. AMD do divize Radeon zlanařilo šéfa The Tech Reportu
Ohodnoťte tento článek!