Z nVidie do AMD prý přechází Doug Stoakley, muž stojící za úspěchem Tegry

0

AMD získalo do svého týmu dalšího zkušeného manažera. Radost to bude o to větší, že Doug Stoakley doposud pracoval u konkurenční Nvidie. Tam zastával pozici ředitele celosvětových prodejů pro Tegru a mobilní produkty, v AMD se bude starat o prodej grafických akcelerátorů (takže jedním z jeho úkolů bude vysvětlit zákazníkům principy nového schématu značení Radeonů). Ze starých známých ho může uvítat například Roy Taylor, který Nvidii po zastávání několika obchodnických postů opustil v roce 2008, letos zakotvil u AMD a stará se o prodeje APU.

Dalo by se jízlivě poznamenat, že prodeje nejnovější Tegry 4 nejsou něčím, čím by se Nvidia nebo její obchodníci měli chlubit. Zčásti je to ale dané tím, že Nvidia v hardwarových specifikacích přestřelila, čip je velký a drahý, a uplatní se tudíž jen v hrstce high-endových zařízení. Podobně je ale namířen například Qualcomm Snapdragon 800, a jak zdůrazňuje magazín Bright Side of News, oproti němu má Nvidia s Tegrou 4 více oznámených „design wins“ (zařízení, která čip budou používat).


Doug Stoakley a jeho dosavadní kolega/podřízený Igor Staněk

Doug Stoakley strávil v Nvidii téměř 10 let, předtím řídil retailové prodeje u Logitechu. Na trhu grafických akcelerátorů se rychle zorientuje, neboť do roku 2011 byl ředitelem prodejů GeForce pro celou Ameriku (myšleno celé dva kontinenty). Posléze prodával produkty divize „Tegra and Mobile“, do pozice celosvětového ředitele prodejů se vyšvihl teprve letos v dubnu. Jeho nástupce zatím není znám, jedním ze žhavých kandidátů však nepochybně bude Igor Staněk, který v současné době dělá PR Tegře a mobilním produktům v regionu EMEAI.

 

Přejeme Dougovi mnoho úspěchů v AMD a AMD naopak přejeme, aby Dougovo angažmá nedopadlo jako se Seanem Pelletierem, který se po dvou týdnech nasávání atmosféry u konkurence vrátil zpátky do Nvidie.

Zdroj: Bright Side of News, Linkedin

Ohodnoťte tento článek!