Z Opera Software odchází její spoluzakladatel

0

Když Jon Stephenson von Tetzchner v roce 1995 založil Operu Software, skládala se celá společnost dle jeho vlastních slov jen z několika málo lidí v malé kanceláři. Do roku 2010 společnost úspěšně vedl jako její CEO a neustále posouval dopředu.

Lars Boilesen, současný CEO, toto komentuje: „Naučil mě a všechny ostatní pracující v Opeře opravdu hodně. Věřil a protlačoval jednu inovaci za druhou, které se naši konkurenti neustále snažili kopírovat, což učinilo Operu předním inovátorem technologického vývoje prohlížečů tak, jak je známe dnes. Jsme na Jona velice hrdí a samozřejmě i na společnost“.

Opera Software má dnes 740 zaměstnanců po celém světě a přes 200 miliónů uživatelů, přičemž do roku 2013 by jich ráda 500 miliónů. Von Tetzchner však společnost 30. června opustí. Má prý nápady na nové projekty, které si prozatím ale nechává pro sebe.

Zdroj: Opera

Z Opera Software odchází její spoluzakladatel

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Opera Next a nový instalátor tu byly už dřív, ne?

    A i jinak „větší sada zlepšení“…spíše ale takových drobných (a skin se mi nelíbí… a ze stažitelných ani jeden).

    Je to o trochu rychlejší, ale přijde mi že pořád zaostává; zajímavé je že chybí hw akcelerace i když verze s experimentální hw akcelerací byla označována právě jako 11.50

  2. Nic v zlom ale s tymto: „Zatímco Firefox 5 spíše zklamal, protože rychlejší vydávání se projevilo na množství novinek, Opera 11.50 přišla na svět také rychle, ale s mnohem větší sadou zlepšení.“ nesuhlasim. Tych noviniek je cca rovnako ako vo Firefoxe 5.