Z recenzí Moto 360: krásné hodinky s mizerným výkonem a ještě horší výdrží

0

Krásné, ale nedodělané

Šest měsíců velký hype a pak velké zklamání,“ tak hodnotí hodinky Moto 360 Ron Amadeo, redaktor magazínů Android Police a Ars Technica. Google v půlce března ukázal, že chytrý náramkový počítač může vypadat hezky a že (téměř) kulatý displej není žádné sci-fi. První generace hodinek se systémem Android Wear ale musí vyšlapat cestičku dalším. S pokročilejším hardwarem i softwarem.

Amadeo oceňuje design, pohodlnost při nošení i funkci automatické regulace jasu. Hlavní nevýhodou je ale použitý čipset OMAP 3. Je to mrtvý kus křemíku, Texas Instruments jej už ani nevyvíjí. Dle testů je mnohem pomalejší než Snapdragon 400, který používají ostatní hodinky s Androidem Wear. A hlavně je žravější.

Ars Technika vytvořila test pro Android Wear, který měří výdrž hodinek při zasílání notifikací z mobilu. Moto 360 vydržely jen 219 minut, zatímco Gear Live 390 a LG G Watch dokonce 470 minut. Sama Motorola uvádí, že hodinky vydrží až den provozu, ale Amadeo dodává, že nároční uživatelé je budou muset nabíjet i dvakrát nebo třikrát denně.

 

Autor kromě toho kritizuje nestabilní spojení přes Bluetooth. Není to ale problém Moto 360, ale Androidu Wear obecně. Výpadky při komunikaci prý postihly všechny hodinky, které testoval.

Moto 360

  • displej: 1,56″, LCD, 320 × 290 px
  • hardware: OMAP 3, 512 MB RAM, 4GB úložiště
  • akumulátor: 320 mAh
  • výbava: BT 4.0, krokoměr, měřič srdečního tepu, duální mikrofon, vibrační motorek, odolnost třídy IP67
  • rozměry: 46mm průměr, 11,5 na výšku, hmotnost 49 gramů

Nejlepší hodinky za 249 dolarů

David Pierce z magazínu The Verge zdaleka tak zklamaný není. Považuje je za nejlepší chytré hodinky na trhu. Líbí se mu design, dobře čitelný displej i samotná konstrukce. Hodinky jsou podle něj překvapivě malé a lehké. Problémem ale opět shledal výdrž. Dvanáct hodin je zkrátka málo.

Recenze:

Z recenzí Moto 360: krásné hodinky s mizerným výkonem a ještě horší výdrží
Ohodnoťte tento článek!