Z vyhledávače Googlu můžete rovnou zavolat na telefonní číslo. Pomocí Hangouts

0

Google přidal do vyhledávače funkci, pomocí níž budete moci na telefonní čísla ve výsledcích přímo zavolat, a to i v Česku. V prohlížečích podobnou službu dělá se svým doplňkem Skype, u Googlu funguje totéž s pluginem pro Hangouts. Pokud jej už máte, nemusíte nic víc stahovat ani nastavovat.

Z vyhledávače Googlu můžete rovnou zavolat na telefonní číslo Vytáčení pomocí Hangouts
Z vyhledávače Googlu můžete rovnou zavolat na telefonní číslo | Vytáčení pomocí Hangouts

Stačí vyhledat nějaký podnik. Pokud budete mít štěstí a ten hledaný je zařazen v katalogu Místa (Places) i s číslem, bude tato telefonní adresa fungovat jako aktivní odkaz. Najdete jej v pravém sloupci pod názvem místa. Pokud do dotazu napíšete i heslo „telefon“, číslo by se mělo objevit mezi odkazy přímo ve výsledcích.

 

Po kliknutí se objeví známá obrazovka z Hangouts, kde budete muset hovor nejdříve schválit. Pokud je číslo bez mezinárodní předvolby, ještě je třeba vybrat správné předčíslí. Výchozím je bohužel USA, takže při volání na česká čísla vás to pokaždé zdrží.

Uživatelé v USA a Kanadě mají volání na pevné linky zdarma. U nás takový komfort není, za minutu hovoru zaplatíte 3,98 Kč (mobil) nebo 0,99 Kč (pevná). Nejdříve si však musíte dobít kredit. VoIP hovory od Googlu už v Česku fungují téměř tři roky. Nejdříve se staly součástí Gmailu, pak i Hangouts.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!