Za doporučení obsahu drobný výdělek. Google připravuje affiliate program pro Obchod Play

0

Určitě jste někdy slyšeli o tzv. affiliate programu. Nabízí jej celá řada zahraničních i tuzemských internetových obchodů a funguje na jednoduchém principu doporučení. Ve videu nebo na sociálních sítích zmíníte nějakou aplikaci nebo produkt a připojíte link odkazující na internetový obchod. Když pak někdo z vašich přátel nebo fanoušků použije odkaz, může získat slevu a vy jako referent pochopitelně také nezůstanete bez odměny.

 

Podobný program už téměř dva roky nabízí Apple a na stejné bázi bude fungovat i ten chystaný od Googlu. Podle informací serveru 9to5Google internetový gigant z Mountain View dokonce použije systém od stejné společnosti jako Apple.

Zdroje ze zákulisí společnosti však zatím hovoří jen o affiliate programu pro hudbu a filmy. To se pochopitelně ještě může změnit, přípravy jsou teprve na začátku a je dost možné, že celá myšlenka ještě značně změní směr. Alespoň v Česku by se ale hodilo jeho zprovoznění i pro aplikace a hry, které jsou v tuzemském Obchodu Play bezkonkurenčně nejpopulárnější. Na bližší informace si ale budeme muset ještě pár měsíců počkat.

 

Zdroj: 9to5Google

Za doporučení obsahu drobný výdělek. Google připravuje affiliate program pro Obchod Play
Ohodnoťte tento článek!