Za rok skončí podpora Windows Vista. Používá ji však méně lidí než Linux

0

Je to skoro 10 let, co Microsoft na trh uvedl Windows Vista. Stala se jedním z nejhůř přijímaných a hodnocených operačních systémů. Microsoftu se nepodařil start a škoda byla dokonána, skoro nikdo po pár měsících neslyšel na to, že byly počáteční technické problémy opraveny. Někteří systému nezapomenuly ve své době vysoké hardwarové nároky.

O popularitě Windows Vista vypovídá také to, že Google ukončil podporu Chromu pro Windows XP a Vista. Ikspéčka nicméně dávno nejsou podporovávána ze strany Microsoftu, zatímco Vista ještě ano.

Jak nám historie několikrát dokázala, jak si jednou uděláte špatnou pověst, nezbavíte se jí. Svět proto na stále podporovanou Vistu zapomněl, zatímco naopak rozhodně nezapomíná na o tři roky mladší Sedmičky.

Svědčí o tom tržní podíly. Podle Net Applications.com se Windows 7 aktuálně drží na špici žebříčku nejpoužívanějších desktopových operačních systémů s 51,89 %.

Naproti tomu Vista si globálně drží pouze 1,41% tržní podíl. To je dokonce méně, než mají v součtu linuxové distribuce. Proto můžeme říct, že se mnoha uživatelů nedotkne následující sdělení. Podpora Windows Vista se totiž blíží ke konci. Zbývá poslední rok, kdy Microsoft bezplatně připravuje záplaty pro tento operační systém. Podpora skončí 11. dubna 2017.

Zdroj: Microsoft via MSPoweruser

Za rok skončí podpora Windows Vista. Používá ji však méně lidí než Linux

Ohodnoťte tento článek!