Za vysoké objemy přenesených dat ve Windows Phone může Twitter

0

Uživatelé Windows Phone si v poslední době začali stěžovat na to, že uzel Lidé přenáší vysoké objemy dat. Jen přitom jedno, jestli se bavíme o Wi‑Fi, nebo o mobilní síti operátora. Týká se to Twitteru a změny na pozadí služby, které souvisejí s migrací uživatelských dat na jiné servery. Ty vedou k častému opakovanému stahování avatarů ze sociální sítě do telefonu. Výsledkem je nepřiměřená spotřeba dat, jedním z důsledků může být i snížená výdrž telefonu.

Redakce The Verge u aplikace Lidé na jednom telefonu během necelého týdne naměřila 300 MB dat protažených skrze mobilní síť a enormní 3 GB přenesené prostřednictvím Wi‑Fi. Problém se logicky objevuje také v případě, kdy aplikaci aktivně nevyžíváte. Čím více lidí na Twitteru sledujete, tím více fotografií se přenese a tím rychleji se vám limit FUP ztenčí. Pokud máte k dispozici funkci Data Sense, můžete data aspoň sledovat.

 

Microsoft o problému ví, jeho možnosti jsou ale v této věci omezené. Čekat můžeme na den, kdy Twitter dokončí migraci profilových obrázků. Do té doby se efektivně ochráníte tím, že účet odeberete z telefonu. Což vám nemusí tolik vadit, pokud na Twitter chodíte prostřednictvím některé ze samostatných aplikací.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No uvidíme jak na tom budou opravdu ceny desek – jestli je pravda, že po Haswellu končí Intel kvůli 14nm s vlastními deskami (i když bych tomu moc nevěřil, bude ale v BGA – pokud si to nerozmyslí, neodladí), je to poslední příležitost (Z87+E3)… ASRock Z87E (ITX) vypadá velmi zajímavě jestli ponese dobrou zvukovku – vypadá opravdu „nabouchaně“ (http://lab501.ro/wp-content/uploads/2013/03/MG_1019.jpg) i když životnost integrovaných komponent jestli ji chytí do rukou nějaký overclocker :-/ Z toho důvodu je i velká škoda, že se na desktop nepodívají nová IGPčka, ale možná… Budoucnost je nejistá…