Zabalili to další virtuální operátoři. Končí Skvělý Mobil a NWT Mobil

0

Rok a měsíc po krachu ViralMobilu končí další virtuálové. Telekomunikační služby přestal nabízet Skvělý Mobil, který působil v síti T-Mobilu. Konec ohlásil také NWT Mobil, jež hostoval v síti O2. Druhý zmíněný se také rozpovídal o důvodech, proč končí.

Vývoj telekomunikačních služeb jde prudce dopředu. I my bychom rádi svým zákazníkům poskytli co možná nejlepší a nejvýhodnější služby na trhu, neomezený přístup k novým technologiím jako je LTE síť, širší nabídku služeb a další výhody. Proto jsme se rozhodli ukončit poskytování telekomunikačních služeb a uzavřít se společností O2 dohodu o postoupení smluv uzavřených s vámi na O2, které se tak stane vaším novým poskytovatelem telekomunikačních služeb,“ píše společnost na svém webu.

 

O2 vede nejagresivnější kampaň proti alternativním operátorům. Sama společnost koupila nadějnou Gorilu a hned nato ji zrušila. V minulosti zase vedla velký boj s šedými operátory, které pohltila nebo odstřihla od služeb a donutila je přejít na vlastní „šedivku“ Bonerix.cz.

V tuto chvíli v síti O2 hostuje pět virtuálů: Emtéčko, Mobil od ČEZ, Vinatel, Blesk Mobil a Tesco Mobile. Předposlední patří kompletně O2 a v posledním má O2 poloviční podíl (druhou půlku vlastní Tesco Stores).

Jednou to přijít muselo. Několik desítek virtuálů nemohlo na trhu přežít. S velmi podobnými nabídkami a minimálním marketingem ti malí získali jen nižší stovky zákazníků. Logickým vyústěním je tedy jejich konec či sloučení s jinými. Prvním krokem bylo založení Asociace českých virtuálních operátorů, která sdružuje menší operátory a otevřeně říká, že chce vyjednat lepší podmínky pro virtuály, a tím i uživatele.

Díky za tip Tadeáši Havlíkovi

Ohodnoťte tento článek!