„Zabiják chromebooků“ HP Stream bude dražší, než se původně čekalo

0

Na popud Microsoftu se jeho partneři soustředili na výrobu notebooků, které se měly stát bezprostřední hrozbou pro konkurenční chromebooky. Jedním z nich byl i Stream od HP, jehož hlavní předností měla být cena kolem 199 USD a samozřejmě více možností při práci bez připojení, než nabízejí chromebooky.


Za procesor byl zvolen AMD A4 Micro-6400T – čtyřjádrové APU s grafikou Radeon R3. Výkon tedy nebude nijak závratný, ale spotřeba, která činí pouhých 4,5 W, vypadá velmi zajímavě. 14″ WLED obrazovka bude disponovat rozlišením 1 366 × 768 px a kapacita úložiště se bude pohybovat mezi 32 až 64 GB podobně jako u chromebooků. Operační paměti budou pouhé 2 GB.

 

Úsporné komponenty budou mít pozitivní vliv na provozní vlastnosti a především milovníci ticha ocení pro HP v poslední době charakteristickou konstrukci bez aktivního chlazení, díky které se notebook hlasitě projeví jen tehdy, když zapnete reproduktory. V případě tohoto notebooku HP vsadilo na Beats Audio.

Kompletní specifikace ještě nejsou k dispozici, ale očekává se, že počítač bude mít k dispozici HDMI, 3× USB porty (z toho jedno USB 3.0), čtečku paměťových karet, Wi-Fi podporující standard N a Bluetooth 4.0. K dispozici bude také HD webkamera. Soudě podle parametrů těla (váha 1,5 kg, tloušťka 2 cm) bude Stream ideální na přenášení. Jen výdrž baterie se pohybuje kolem 6,5 hodiny, což už není tak impozantní hodnota vzhledem k tolika úsporným opatřením.


Koupí tohoto přístroje potenciální majitel získá 100GB prostor ve OneDrive, který bude moci obhospodařovat po dobu dvou let. Měl by přijít vhod, když vezmeme v úvahu softwarovou podporu HP, jež umožňuje cloudové zálohování fotek či muziky a následné sdílení.

Součástí softwarové výbavy pak bude i operační systém, což vzhledem k ceně notebooku neznamená nic jiného než Windows 8.1 with Bing. Stream bude k dostání ke konci září a rovnou ve třech barevných provedeních – stříbrná, fialová a zelená. Počáteční humbuk kolem nízké ceny se však bohužel nevyplnil. Nadějných 199 USD bylo nahrazeno 299 USD.

HP Stream tedy nebude vysloveně „zabijákem” chromebooků, ale spíš odlišnou variantou za podobnou cenu. Jedná se však o naprosto logický krok, když vezmeme v potaz, že HP nedávno na veletrhu IFA představilo dva své zbrusu nové chromebooky. Podle The Verge se nakonec objeví více konfigurací, přičemž jedna z nich by měla být prodávána za 199 USD. Uvidíme.

HP Chromebook 14 s Tegrou K1

Zdroj: Tom’s Hardware

„Zabiják chromebooků“ HP Stream bude dražší, než se původně čekalo
Ohodnoťte tento článek!