Zabil 45mld. nabídku Microsoftu, teď zakladatel Yahoo Jerry Yang rezignoval

0

V roce 1994 spolu David Filo a Jerry Yang, studenti Standfordské univerzity, založili pozdější ohromný kolos – Yahoo. Až Google dokázal po čase jejich plány zarazit a firma přestala stíhat.

Stále ale mělo Yahoo významnou pozici na americké síti, proto o něj projevil zájem Microsoft, který před třemi lety nabízel za akvizici až 44,6 miliardy dolarů. To se vedení firmy a hlavně výkonnému šéfovi Jerrymu Yangovi zdálo málo a obchod nedomluvili.

Nakonec se hodnota Yahoo dále propadla na přibližně 20 miliard. Zájem Microsoftu a jiných ale stále trvá. Yang, který v čele firmy, jež spoluzaložil, vstanul až v roce 2007, ale nedlouho po odmítnutí Microsoftu ze své pozice odešel (leden 2009).

Jeho místo dočasně zastoupila Carol Bartzová, která měla vyžehlit problémy a připravit firmu do dalšího desetiletí. Jenže i ta loni skončila. Teď Yahoo vede Scott Thompson, bývalý prezident PayPalu. Yang ale doteď vykonával funkci poradce a byl členem správní rady.

Můj čas v Yahoo od jeho založení až po současnost mě zahrnul nejvíce vzrušujícími a obohacujícími zkušenostmi v životě. Nicméně přišla chvíle, kdybych se měl věnovat jiným zájmům mimo Yahoo. Při odchodu ze společnosti, kterou jsem před 17 lety pomohl založit, jsem nadšen ze jmenování Scotta Thompsona jako CEO. Jeho schopnosti spolu a další lidé z vedení Yahoo mohou dovést firmu ku vzrušující a úspěšné budoucnosti,“ řekl Yang při své rezignaci.

Zdroj: BusinessWire

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář