Začátek září bude divoký. Nové smartphony chystají Apple, Motorola, Nokia i Samsung

0

Definitivní konec dovolených a letních radovánek přijde začátkem září, velcí výrobci uvedou nové telefony, se kterými počítají už i s jako vánočními dárky. Velkou akci chystá Google, Microsoft, Apple i Samsung.

Motorola/Google přinesou další produkty řady Moto
Motorola/Google přinesou další produkty řady Moto  

Google, který dočasně stále ještě vlastní Motorolu, odhalí novinky v Chicagu během 4. září. Upoutávka je jednoduchá, ale dost výmluvná. Přijde nástupce Moto X a G, hodinky Moto 360 a nějaké bezdrátové sluchátko. Moto X+1 bude větší a výkonnější než předchůdce. Počítáme s 5″+ displejem s rozlišením Full HD, Snapdragonem 801 a 2 GB RAM.

Moto G2 (nebo Moto G+2?) bude také nejspíš pětipalcový, ale se Snapdragonem 400, 1 GB, a displejem s rozlišením 720p zapadne do střední třídy stejně jako první géčko. O hodinkách Moto 360 zatím víme jen to, že mají kulatý displej a systém Android Wear. A o sluchátko až tak nejde, že jo…

Nokia/Microsoft láká na nové Lumie
Nokia/Microsoft láká na nové Lumie

Ve stejný den ukáže novinky také Microsoft, který pro změnu vlastní Nokii. Akce proběhne jako součást berlínského veletrhu IFA. Pozvánka láká na fotomobil a motto „face time“ naznačuje, že se chystá lepší přední foťák pro videohovory a selfies. Vzhledem k předchozím únikům nejspíš přijde Lumia 730 „Superman“, střední třída s 5Mpx předním snímačem. Mluví se ale také o vyšším modelu Lumia 830 s 4,5″ HD displejem a 20Mpx foťákem PureView.

Veletrh IFA, jehož veřejná část proběhne od 5. do 10. září, pravděpodobně přinese i další novinky menších výrobců, kteří nebudou svýn produktům věnovat vlastní velké tiskovky. Proto očekáváme další příval Androidů i Windows Phonů.

Samsung odhalí Galaxy Note 4
Samsung odhalí Galaxy Note 4

V Berlíně chystá premiéru také Samsung, který 3. září odhalí nový zápisník Galaxy Note 4Spekuluje se, že GN4 dostane 5,5″ (nebo 5,7″) displej typu Super AMOLED s rozlišením 1440 × 2560 px. Poběží na čtyřjádrovém Snapdragonu 805 se 3 GB RAM a dostane mimo jiné 16Mpx foťák založený na snímači Isocell od Samsungu. Papírové parametry jsou tedy lepší než u standardní verze smartphonu Galaxy S5.

 

A podle zatím nepotvrzených informací 9. září přijde nový iPhone 6 nebo rovnou možná iPhony 6-něco. Apple údajně chystá dva nové telefon s 4,7″ a 5,5″ displejem s vyšším rozlišením, lepším hardwarem a bohatší výbavou. Více zde.

Ohodnoťte tento článek!