Začátkem dubna by Google mohl vydat Android 7.1.2. Pro většinu lidí to ovšem moc neznamená

Microsoft nebude jediný, kdo v dubnu vydá nový operační systém.

5
Google Pixel
Google Pixel

Google se zavázal k tomu, že bude vydávat nový Android každé čtvrtletí. Verze 7.0 je dostupná od srpna 2016, v prosinci byla uvolněna verze 7.1. Technicky vzato ale šlo o verzi 7.1.1, která byla nabídnuta všem zařízením. Naproti tomu předcházející verze 7.1 byla hotová začátkem října, dostupná nicméně byla už z výroby pouze na Pixelech.

Již unikly první novinky, které by se mohly objevit v Androidu O.

Proto pomalu vyhlížíme další vydání. Duben by nakonec neměl být jen významným měsícem pro Microsoft, ačkoli pro něj tedy o kus významnější stejně bude. Nové hlavní vydání je zkrátka větší událostí než vydání servisní.

Podle webu Android Central by Android 7.1.2 mohl být vydán 3. dubna. Proč si to myslí? Protože Rogers, největší kanadský operátor, na tento den oznámil významnou aktualizaci pro Pixely, jež mj. aktivuje VoLTE. Operátor pak VoLTE testoval právě v rámci Androidu 7.1.2. Kromě opravených chyb ale mnoho nového nečekejte. Pokud nemáte některý z podporovaných Nexusů nebo Pixelů, aktualizaci stejně dostanete se zpožděním, pokud vůbec.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. > Pokud nemáte některý z podporovaných Nexusů nebo Pixelů, aktualizaci stejně dostanete se zpožděním, pokud vůbec.

    Tahle věta přesně vystihuje situaci na trhu s android telefony.

    Je jedno, že vyjde nová verze, stejně se k ní dostane akorát 0.4% uživatelů, a další 2% někdy časem, nebo až s novým telefonem.

  2. Kdyby alespoň na starší android chodily bezpečností opravy. To by se ale google a výrobci museli snažit a to je silně proti jejich přesvědčení. Takže jednak záplata z dob androidu 4 se udělá třeba až v androidu 6 a jednak výrobce už nechce a nebo ani nemůže dotlačit takový update. MSWindows i všemožné linuxy normálně opravují starší systémy, nevím jak apple, ale ten asi taky. Jen google dělá opravu jen do nejnovějšího, a že je 99 % je zranitelných? Who cares, my si to opravili. Hlavně, že věnují tolik péče ostatním a zveřejňují chyby ve windows ještě než je MS opraví. Google by potřeboval pořádný propad akcií a sebevraždy několika nejvyšších, aby se vzpamatoval z těch nesmyslů co předvádí.

    • Google dělá opravu pro všechny, ne uplně zastaralé. Například poslední březnová bezpečnostní aktualizace orpavila chyby i ve verzi 4.4.4, který vyšel téměř před třemi lety. Bohužel výrobci na to naprosto serou a v nejlepším případě, jednou za půl roku, vydaj balík starších aktualizací.