Žádné Metro, Modern nebo Universal. Desítky budou obsahovat Windows apps

0

Windows 10 nesjednotí pouze všechny operační systémy Microsoftu, ale také názvy aplikací. To, o čem se po uvedení Windows Phonu a Windows 8 mluvilo jako o Metro aplikacích, později Moderních aplikacích a naposledy jako Univerzálních aplikacích, budou v „desítkách“ prostě Windows aplikace. Microsoft to sdělil svým partnerům na konferenci WinHEC.

Desítky zavádějí nový název Windows apps
Desítky zavádějí nový název Windows apps

Windows apps budou programy spustitelné na mobilech, tabletech i osobních počítačích, ať už obsahují procesor ARM, nebo x86. Běžné programy pro počítače Microsoft pojmenoval jako Windows desktop applications.

Všechny platformy, na kterých poběží Window 10
Všechny platformy, na kterých poběží Windows 10

Microsoft při stejné příležitosti také připomněl, že Windows 10 zamíří hned na deset různých typů zařízení. Zmiňuje smartphony, phablety, malé tablety, velké tablety, zařízení 2v1, notebooky plus desktopy. Windows 10 ale budou pohánět i Xbox One, novou digitální nástěnku Surface Hub, holografické brýle a minipočítače pro internet věcí.

 

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Toto je pekny priklad toho, ze po zaplave lacnych Androidov nas moze cakat zaplava lacnych Win tabletov a netbookov. Som zvedavy kto dalsi po Asuse (T100) ponukne lacny netbook s matnym displejom a kombinaciou Atom+eMMC/SSD.