Zahoďte kameru, videa na YouTube už můžete pouze „naklikat“

0

Možná jste už slyšeli o online nástrojích, ve kterých na pár klepnutí vytvoříte animovanou scénku, takže pro vtipný klip na YouTube ani nepotřebujete kameru. Google teď tři podobné služby integroval přímo do rozhraní YouTube. Dostanete se k nim tudy youtube.com/create.

Možná jste slyšeli o promakaném Xtranormal Movie Makeru, který si ale za lepší možnosti nechá zaplatit. Jeho pomocí vložíte do scény předpřipravené postavy, vyberete pozadí, hudbu, efekty a připravíte text, který přečte hlasový syntetizátor. Výsledky bývají tak umělé, až je to vtipné. Pokud často navštěvujete YouTube, asi jste se setkali např. s touto parodií iPhonu 4. Ta je vytvořená v Xtranormalu za pomocí bezplatných nástrojů.

Podobné video připravíte i v podobném nástroji GoAnimate. Ten zřejmě nemá tolik možností, ale kratší klip opravdu připravíte během chvilky. Tohle jsem vytvořil asi za 10 minut.

I GoAnimate obsahuje hlasový výstup s několika hlasy, ale češtinu nehledejte. Třeba někdy v budoucnu.

Poslední aplikací je Stupeflix Video Maker, kde ale netvoříte CGI animaci, ale pouze spojíte fotky, videa, hudbu, titulky a mapy do jednoho videa. Což se také může hodit, ale stejnou službu vykoná i offline editor jako třeba bezplatný Windows Movie Maker.

Ohodnoťte tento článek!