Zájem o baterie v ČR stoupá

0

V České republice roste zájem o baterie pro mobilní telefony i notebooky. Například český internetový obchod BatteryShop.cz dosáhl v roce 2010 meziročního nárůstu v prodeji baterií ve výši 16 procent.

Zvýšení loňské poptávky se projevilo především u baterií do notebooků a mobilních telefonů. Podle majitelů internetového obchodu rostoucí zájem o tyto výrobky souvisí se změnou životního stylu. Češi totiž potřebují mít své digitální přístroje stále v pohotovosti a být tak mobilní, což samozřejmě bez kvalitního zdroje energie není možné.

V loňském roce projevili zákazníci největší zájem o baterie do notebooků, jejichž objem loni vzrostl o 43 procent oproti předchozímu roku. Poptávka po bateriích pro notebooky byla nejsilnější ve čtvrtém kvartálu, a nejčastěji je kupovali muži. Tento trend samozřejmě souvisí s vyššími prodeji notebooků a netbooků.baterie

Lidé tradičně pořizují baterky do mobilních přístrojů hlavně před Vánocemi. S příchodem letních dovolených jsou zase v oblibě baterie do fotoaparátů a kamer. Co se týká přesnosných počítačů, mezi nejprodávanější zboží roku 2010 se zařadily baterie do notebooků HP a Asus.

Zdroj: TZ BatteryShop.cz

Zájem o baterie v ČR stoupá

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář