Zájemci si mohou zkusit 64bitový Firefox 38. Jedná se o Developer Edition

0

V říjnu jsme psali, že distribuce 64bitového Firefoxu by mohla začít na jaře. Březen sotva odstartoval, ale Mozilla dodržela sliby a 64bitovou edici prohlížeče zpřístupnila. Ovšem, že se zatím nebavíme o finálním produktu, nýbrž o edici pro vývojáře. Jedná se o rané sestavení, na němž se odladí mouchy.

Postupně se 64bitů objeví na úrovni betaverzí a pak v ostrém vydání. Mozilla dříve počítala, že by k nasazení mohlo dojít v souvislosti s Firefoxem 37, nicméně cílovou pásku jako první v nejlepším případě protne až Firefox 38. Zájemci si alfaverzi i v češtině a dalších běžně poskytovaných jazycích stáhnou z webu Mozilly.

 

Bavíme se o verzi pro Windows, systémy Linux a OS X byly podporovány už dříve. 64bitů vyřeší problém s adresováním prostoru, což se bude hodit u náročných webových aplikací a hlavně her, které případně poběží v prohlížeči. Další plusem má být výkonnostní zlepšení na více frontách. Kromě toho si ve Firefoxu 38 všimnete dalších novinek.

Na pohled překvapí nové tmavé prostředí, které je ovšem rezervováno vývojářské edici prohlížeče. Nenechte se unést myšlenkou, že Mozilla zatratí Australis. Naproti tomu nastavení přesunuté do panelu bude dostupné všem.

Firefox 38 v 64bitové edici
Firefox 38 v 64bitové edici

Zdroj: Mozilla Hacks via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!