Zakažte doplňky a zrychlete start IE 9 beta

0

Výkon jádra deváté verze Internet Exploreru je nepochybně vysoký, alespoň u graficky náročných aplikací, kde se uplatní hardwarové akcelerace grafickou kartou. Velmi důležitá je však i svižnost samotného uživatelského rozhraní, ať už se jedná o jeho start nebo práci s panely.

Zpomalení mohou způsobovat doplňky, které se často instalují spolu s jiným softwarem. Ačkoli je nepotřebujete a ani nepoužíváte, Internet Explorer je pokaždé načítá, což způsobuje zbytečné zpomalení.

Naštěstí IE9 beta obsahuje nástroj, který zpomalení jednotlivých doplňků změří a vy tak snadno eliminujete ty nepotřebné a brzdící. Jednoduše klepněte na ikonu „nástroje“ a zvolte Manage Add-ons (Spravovat doplňky), v seznamu je u každého z nich zobrazena doba startu doplňku a práce při navigaci na webu.

Mnohem intuitivnější dialog se však skrývá jinde: klepněte pravým tlačítkem na prázdnou oblast na řádku s panely a adresním řádkem a zvolte Command Bar. Následně zvolte Tools | Toolbars | Disable add-ons. V seznamu uvidíte jednotlivé doplňky a jejich náročnost, klepnutím na Disable je můžete deaktivovat.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „…který je založen na Windows Server 2008 R2, což je v podstatě varianta populárního systému Windows 7…“
    to, že WS2k8R2 má stejné jádro jako W7 nedělá z WS2k8R2 variantu W7. imho naopak W7 je ořezaná varianta WS2k8R2.
    W7 populární? To, že ho MS populisticky každému vnucuje ještě neznamená, že je populární!
    Spousta uživatelů by dala WXP přednost, pokud by měli možnost si notebook nebo počítač koupit s ním.