Zakládání e-mailových schránek přímo v Thunderbirdu

0

Snaha o zjednodušení registrace u poskytovatele e-mailové služby provází Mozillu poměrně dlouho a po prototypu (a hodně uplynulé vody) se zdá, že se blížíme do finále. Pokud začínající uživatel narazí na poštovního klienta, nebude muset Thunderbird opouštět, aby si přes internetový prohlížeč založil vlastní e-mailovou schránku.

Průzkumy prý ukazují, že lidé kvůli případné registraci neradi odbíhají z jednoho programu do druhého. Bude proto možné registraci provést přímo v rámci prostředí pošťáka. Celý proces je maximálně zjednodušený, do jediného editovatelného políčka zadáte své jméno, případně přezdívku, a program vyhledá dostupné adresy. Aktuálně moc poskytovatelů na výběr nemáte, na českého (Seznam, Centrum atd.) nenarazíte vůbec.

Zatím nevíme, kdy se s uvedenou funkcionalitou setkáme v ostrém Thunderbirdu, ale vyzkoušet ji můžete v alfaverzi programu, která se nazývá Earlybird.

Zdroj: Mozilla.cz

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pokud pominu to, ze nesnasim Facebook, tak opravdu nevim, proc bych si mel takovou aplikaci instalovat. Vsak staci mit jednoho IM klienta, ktery se umi pripojit k vice sitim a vyjma Skype (ktery je ale ovladan tim IM klientem a bezi na pozadi) nepotrebujete zadny dalsi komunikacni program. Kdybych mel mit nainstalovany vsechny jednositove klienty, tak bych se asi zblaznil, mel system zableseny tunou reklam a buh-vi-ceho a zbytecne by chod systemu zpomalovalo x dalsich aplikaci.