Zakladatelé Microsoftu Gates a Allen se znovu sešli na fotce jako v roce 1981

0

Paul Allen na svém Twitteru zveřejnil snímek, který kopíruje legendární fotku z roku 1981. Opět se sešel s Billem Gatesem mezi hromadou dobových počítačů (většina je stejných). Zakladatelé Microsoftu společně pózují v Allenově Living Computer Museum v Seattlu.

Paul Allen a Bill Gates
Paul Allen a Bill Gates 19. srpna 1981, MS-DOS pro IBM se blíží, zdroj: Microsoft

Rok 1981 byl pro oba muže klíčový. Do té doby vyvíjeli hlavně Basic pro různé platformy, ale před 32 lety uvedlo IBM svůj první osobní počítač a Microsoft byl u toho. Jejich MS-DOS totiž okupoval většinu prodávaných IBM PC a firma díky tomu zázračně vyrostla. Byla to velká shoda náhod. Původní DOS totiž Microsoft jen (levně) koupil a přeprogramoval. IBM si zase nechalo MS-DOS pouze licencovat a za každou kopii platilo 60 dolarů. Více v naše článku Bill Gates – císař softwarového impéria.

V dalším roce se cesty Gatese a Allena rozešly. Allen musel kvůli zdravotním problémům (Hodgkinův lymfom) z firmy odejít a po uzdravení se už do chodu firmy nezapojil. Byl ale stále členem představenstva, a to až do roku 2000. Od té doby se živil jako investor, nakupoval patenty, rozjel několik firem, podporoval sport i charitu. Roku 2011 vydal autobiografii Idea Man, ve které Gatese hodně kritizoval. Dával mu například za vinu, že se spolčil se Stevem Ballmerem, aby Allenovi odebrali podíl ve firmě. Jejich vztahy to ale nejspíš nepoškodilo, na novém snímku už o něm zase mluví jako o starém příteli.

 

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář