Základní desky Gaming od MSI mají nové zástupce s paticí AMD FM2+ pro Kaveri

0

Společnost MSI rozšířila svou nabídku základních desek ze série Gaming o nové zástupce s paticí FM2+. Jsou jimi MSI A88XM Gaming a MSI A88X-G45 Gaming.

Menší deska A88XM je ve formátu micro ATX. Jak už její název napovídá, je osazena čipsetem AMD A88X. Na desce najdeme čtyři sloty DDR3 pro maximálně 32 GB paměti s frekvencí 1333 až 2400 MHz, dále dva sloty PCIe ×16 ve verzi 3.0 (v případě osazení dvou grafických karet funguje jeden z nich jako osmilinkový) a dva menší jednolinkové PCIe ve verzi 2.0.

Pro zapojení disků a optických mechanik poslouží osm SATA portů s rychlostí 6 Gb/s, přičemž čipset A88X podporuje RAID 0, 1, 5 a 10. O osmikanálové audio se stará čip Realtek ALC1150. Podobně jako na jiných deskách vyšší třídy od MSI i zde jsou zvukové obvody co možná nejvíce izolované od ostatních komponentů. Deska používá síťový řadič Killer E2205 a za pozornost stojí i přítomnost samostatných tlačítek pro vypnutí, restartování a automatické přetaktování.

Na zadním panelu najdeme dva USB konektory ve verzi 2.0 a čtyři ve verzi 3.0, port PS/2 a bohatou nabídku obrazových výstupů v podání VGA, DVI, HDMI a DisplayPortu. Ty umožňují zapojení i dvou nebo tří monitorů současně.

 

Deska MSI A88X-G45 Gaming je tak jako její sourozenec vybavena čipsetem AMD A88X. Vzhledem k většímu rozměru vyplývajícímu z plnohodnotného ATX formátu je však její výbava o něco bohatší.

Jde především o trojici velkých PCIe slotů. Dva vrchní šestnáctinkové sloty jsou ve verzi 3.0, spodní osmilinkový je ve verzi 2.0. Doplňkem je trojice jednolinkových PCIe slotů ve verzi 2.0 a jeden klasický PCI slot, který potěší například majitele starších, ale stále kvalitních zvukových karet. I v tomto případě je na desce osazen zvukový čip Realtek ALC1150, který je v rámci systému Audio Boost doplněn o integrovaný 600Ω zesilovač OPA1652 pro sluchátkový výstup. Na desce zaujme ještě segmentový LED displej pro zobrazování chyb POST, který najdeme v pravém dolním rohu.

Deska MSI A88X-G45 Gaming se dostane na trh ve dvou edicích. V základě půjde o standardní balení kopírující ostatní produkty ze série Gaming, zatímco v edici Assassin’s Creed Liberation HD s graficky upravenou krabicí k ní bude přikládána stejnojmenná hra (v ceně 499 Kč). O cenách desek se MSI bohužel zatím nevyjádřilo.

 Zdroj: MSI (1, 2, 3)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář