Zaklínač 2: Vrahové králů vs. hardware

0

Druhý díl zaklínače je bezesporu nejočekávanější PC hrou tohoto období. Podle hodnocení uživatelů (např. na Metacritic) se navíc zdá, že Dragon Age 2 je v očích hráčů poražena a zapomenuta a příznivci žánru budou alespoň do listopadového příchodu The Elder Scrolls V: Skyrim plnit hlavní a vedlejší úkoly v graficky úžasném a po nějaké té záplatě snad i dobře hratelném světě vytvořeném podle Sapkowského předlohy.

Witcher 2: Assassins of Kings

Minimální a doporučené požadavky na PC už znáte ze starší aktuality, v tom stejném článečku bylo i video demonstrující grafickou vyspělost druhého dílu Zaklínače. V informačně bohatém vlákně ve fóru se potom můžete zase podívat, jak vznikaly lechtivé scény s čarodějkou Triss a vůbec pochopíte, proč je animace postav a vlastně i jejich modely v Zaklínači 2 tak dobré.

Na PC Games Hardware si pospíšili a Zaklínače 2 podrobili technickému rozboru včetně škálování výkonu grafických karet. Pro srovnání nastavení kvality obrazu na screenshotech a dalším výsledkům určitě využijte nabízeného odkazu a abychom vás navnadili, zde je škálování výkonu GPU v jedné z lokací a při rozlišení 1920 × 1080 px:

Witcher 2: Assassins of Kings výkon performance

Nedá se asi říci, že by hra vyhovovala více Radeonům, nebo naopak GeForce, jedinou zajímavostí je snad Radeon HD 5870 před Radeonem HD 6950. A možná také GTX 470 opravdu hodně pod GTX 560 Ti. Naopak ani kombinace výkonného procesoru, jakým 4GHz čtyřjádrový Lynnfield bezesporu je, s grafikami vyšší střední třídy nejsou zárukou plynulého hraní při všech zapnutých legráckách a opravdu vysokém rozlišení. Toto jsou totiž výsledky bez over-samplingu a takové rozlišení 2560 × 1440 px by už bylo možná příliš třeba i pro GTX 570 nebo HD 6970.

Zaklínač 2: Vrahové králů

Zdroje: Witcher homepage, PC Games Hardware

Ohodnoťte tento článek!