Zakoupené aplikace, filmy a knihy teď můžete sdílet. Google u nás spustil rodinné účty

0
Rodinná mediatéka (zdroj: Google)

Rodinná mediatéka je nová služba, kterou dnes Google spustil v Česku a dalších osmi zemích. Představena byla již před rokem. Mediatéka vám umožní sdílet zakoupený obsah z Google Play s až pěti dalšími rodinnými příslušníky (tuto skutečnost Google neověřuje), aniž byste za to vy nebo oni museli platit něco navíc.

Sdílet lze všechny filmy. U aplikací/her zakoupených po 2. červenci 2016 je sdílení také dostupné, u starších objednávek to bude možné, jen pokud se vývojáři rozhodli sdílení zpřístupnit. U e-knih záleží na vydavateli, zdali sdílení povolí.

Zakoupenou hudbu do mediatéky přidat nelze. Google ale dnes zároveň spustil i rodinné předplatné Play Musicu. Standardní cena pro jednotlivce je 149 Kč na měsíc. Šest členů zaplatí celkově jen 224 Kč (37,33 Kč na hlavu). Je to o chlup výhodnější než u Apple Musicu, Deezeru nebo Spotify, kde rodinný tarif stojí 250 Kč.

Google v ČR spustil rodinnou mediatéku
Google v ČR spustil rodinnou mediatéku

Rodinnou mediatéku je nejprve třeba zaregistrovat. Jedna osoba starší 18 let se stane správcem (zde), který vytvoří skupinu, do níž pak pozve až pět členů. Ti musí žít ve stejné zemi jako správce a nesmí být členy jiné skupiny. Celá rodina může sdílet jednu platební kartu. Nákupy nejsou sdíleny automaticky, položky je třeba do mediatéky přidávat ručně. S rodičovskou ochranou lze navíc omezit, aby děti neměli přístup k nevhodnému obsahu.

Nějaká omezení? Pár jich je:

  • Sdílet lze jen zakoupené filmy, nikoliv vypůjčené.
  • Pokud zakoupíte balíček filmů, budete jej moci do knihovny přidat nebo z ní odebrat pouze jako celek, nikoli po jednotlivých filmech.
  • Filmy může každý člen rodiny přehrávat offline až v pěti zařízeních a v rodině může být zařízení celkem 12. Najednou lze přehrávat šest filmů, ale streamovat film může v jednu chvíli pouze jeden uživatel.
  • Sdílejí se pouze zakoupené aplikace, ale nikolik in-app platby provedené v nich.
  • Každou knihu lze v jednu chvíli stáhnout maximálně do šesti zařízení. Pokud knihu někdo ze svého zařízení odstraní, bude si ji moci stáhnout jiný člen rodiny.

Více se o rodinné mediatéce dozvíte v oficiální nápovědě.

Zakoupené aplikace, filmy a knihy teď můžete sdílet. Google u nás spustil rodinné účty
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas